نفت / شناسه خبر: 73143 / تاریخ انتشار : 1401/2/18 19:20
|

واکنش انجمن قیر ایران به "فروش حواله‌های قیر رایگان در بازار دبی!"

انجمن قیر ایران به اظهارات دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی پالایش صنعت نفت تحت عنوان "فروش حواله‌های قیر رایگان در بازار دبی!/ ۱۱ دلیل برای توقف عرضه قیر رایگان" واکنش نشان داد.

نفتی ها / انجمن قیر ایران در واکنش به اظهارات دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی پالایش صنعت نفت که تحت عنوان "فروش حواله‌های قیر رایگان در بازار دبی!/ ۱۱ دلیل برای توقف عرضه قیر رایگان" منتشر شده است نوشت:
۱) وارد کردن اتهامات کلی و اعلام زمینه بروز فساد بدون ذکر هرگونه دلیل و مستندی به نوعی فرافکنی و تخریب اذهان عمومی برای کسب نتیجه و منافع از دست رفته به هر قیمت است؛ که ظرفیت حقوقی شکایت را در زمان خود محفوظ می دارد
۲) مسئولیت تنظیم گری، شفافیت و تأمین قیر دستگاه‌های اجرایی با نهادهای بالادستی است و عدم تحویل حواله وکیوم باتوم سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ دستگاه‌های اجرایی، دخالت در وظایف دستگاه بوده و بستر پیگیری حقوقی را در خود دارد.
۳) بر اساس سیاست های کلی اصل ۴۴، شرکت‌های واگذار شده ملزم به تأمین نیاز مرجع واگذار کننده (وزارت نفت) بوده و بیان عدم موجودی وکیوم باتوم جهت تولید قیر عملاً تخلف از تعهدات اولیه می باشد.
۴) وزارت نفت به عنوان مسئول نیاز سوخت کشور حتماً برای ارائه توضیحات کافی در کمیسیون‌ها و صحن مجلس حاضر بوده و نمایندگان محترم بر اساس اخذ نقطه ‌نظرات، قانون بودجه را مصوب و ابلاغ نموده اند. تهدید کشور به اختلال در تأمین سوخت کشور به نوعی بازی در زمین دشمن است.  جای بسی تعجب است که معاون محترم وزیر نفت در مورد صادرات سوخت مازاد نیاز کشور مصاحبه کرده اند!
۵) اهداف کلی نظام در مراجع رسمی بررسی و مورد پایش قرار می گیرد،  با غوغا سالاری نمی‌توان از اجرای مصوبه قانونی و بودجه کشور طفره رفت.
۶) مراودات و مشکلات مالی فی مابین آن انجمن و وزارت نفت چه ارتباطی با افکار عمومی داشته که بر آن اساس تصمیم به نقض قانون و اقدام فراقوه‌ای کرده اید؟
۷) در کجای دنیا ناتوانی مدیریت یک مجموعه در تعامل با سازمان‌های مرتبط، مجوز نقض قانون، تهدید و عدم انجام تعهدات دستمزد، مالیات و بیمه و... می شود؟
۸) در حال حاضر دو سوم وکیوم باتوم تولیدی در بورس کالا معامله شده که انجمن صنفی پالایش صنعت نفت و پالایشگاه‌ها در یک اقدام هماهنگ با شرکت بورس کالای ایران، با تغییر مکانیسم فروش در حراج باز، این کالا جهش ناگهانی قیمت را تجربه کرده است و در صورت عدم ورود قانون گذار و اختصاص ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن وکیوم باتوم در بودجه سال ۱۴۰۱ که نقش اساسی در توسعه راههای روستایی و ابنیه ساختمانی دارد، امروزه به قیمت بالای ۱۵ میلیون تومان افزایش یافته بود که نتیجه آن نابودی سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در صادرات کشور، توقف پروژه های راهسازی و افزایش بهای ساخت راه و مسکن در کشور می گردید.
۹) با این روند، دسترنج مردم که به سهام و اوراق بهادار تبدیل شده اینگونه بازی گرفته و پیشنهاد سقوط سهام را به طور غیر رسمی ارائه می کنید.
۱۰) این انجمن به ضرس قاطع اعلام می دارد وقتی منابع اعضای انجمن قیر ایران با فروش کالا در داخل کشور تأمین می گردد چه لزومی به فروش در بازار غیررسمی منطقه با ریسک بالا را دارد؟ شاید تجارب شکست فروش غیررسمی آن سازمان را به اشتباه اعلام کردید.
۱۱) قانون بودجه ۱۴۰۱ به طور رسمی در مجلس تصویب و توسط شورای محترم نگهبان تائید و به دولت محترم ابلاغ گردیده است. این چه بدعتی است که اینگونه قانون بودجه کشور را به بازی گرفته اید؟
در پایان از خداوند متعال صلابت لازم برای مسئولان محترم، دستگاه‌های اجرایی، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه در برخورد با متخلفان از اجرای قانون و رانت خواران را مسئلت می نمائیم./تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/73143

کلیدواژه

حواله‌های قیر رایگان در بازار دبی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها