نفت / شناسه خبر: 73009 / تاریخ انتشار : 1401/1/28 11:13
|

«مرد هزار شرکت» پشت پرده پتروشیمی میانکاله !

پس از انتشار گزارشی در خصوص مالک پتروشیمی میانکاله و ابر بدهکار بانک توسعه صادرات پیگیری‌ها نشان می‌دهد عبدالله عبدی نه تنها تسهیلات کلان ارزی دریافتی او تناسبی با وثیقه‌های اخذ شده ندارد ....

نفتی ها /بررسی اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نشان می‌دهد عبدالله عبدی که همگان آنرا با عنوان مالک پتروشیمی میانکاله و ابر بدهکار بانک توسعه صادرات می‌شناسند با ثبت شرکت‌های مختلف فعالیت‌ اقتصادی دارد به طوری که وی رئیس هیئت مدیره 4 شرکت، مدیریت سرمایه سورین ، فولاد البرز ایرانیان ، سیمان نایین و سازه های فلزی سنگین آسماش است.

همچنین این فرد عضو هیات مدیره شرکت های سیمان نایین، رئیس هیئت مدیره پارس سرمایه هم افزا دانا ، رئیس هیئت مدیره شرکت های فیلتر پاک خاورمیانه، رئیس هیئت مدیره سازه های فلزی سنگین آسماش، رئیس هیئت مدیره تولیدی ساریه شمال، رئیس هیئت مدیره فولاد البرز ایرانیان و رئیس هیئت مدیره شرکت تولیدی مرغ مادر امین بوده است.

IMG-20220416-WA0006

 

از میان شرکت‌های اعلام شده که آقای عبدی در آنها فعالیت دارد، ۳ شرکت سیمان نایین، تولیدی ساریه شمال و فولاد البرز ایرانیان سهامدار اصلی پتروشیمی میانکاله هستند. بر اساس بررسی‌‎های انجام گرفته شرکت تولیدی ساریه شمال که در آن هم وی سهامدار اصلی است، ضامن دریافت تسهیلات شرکت فولاد البرز ایرانیان شده که آقای عبدی رئیس هیئت مدیره این شرکت را بر عهده دارد.

بر اساس اسامی ابر بدهکاران بانک توسعه صادرات مشخص شد شرکت فولاد البرز ایرانیان تسهیلات کلان ارزی دریافت کرده و بیش از ۱۳۰۰ میلیارد تومان به بانک توسعه صادرات بدهکار می باشد. میزان وثائق تسهیلات حدود ۴۳۱ میلیارد تومان است که با اقدام جهت اجرای وثائق و تملک آن توسط بانک حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان بدون تکلیف مانده و در نهایت کارخانه فولاد البرز ایرانیان به تملک بانک توسعه صادرات در می‌آید.

IMG-20220416-WA0018

همچنین در میان شرکت‌های سهامدار بانک ایران زمین نام شرکت آسان سرمایه پویای دانا دومین سهام دارعمده این بانک به چشم می‌خورد که رئیس هیئت مدیر آن برعهده احمد ساعی است. نامبرده در حال حاضر مدیر عامل گروه کالی دانایان، مدیرعامل شرکت آب خاک توسعه بوده و تا مهرماه ۱۴۰۰ رئیس هیئت مدیره نوسعه کسب و کار ونداد بوده است.

IMG-20220416-WA0008

 این فرد تا خرداد ۱۴۰۰رئیس هئیت مدیره شرکت مدیریت سرمایه سورین بوده که بعد از آن این سمت بر عهده عبدالله عبدی است. این شرکت که ۴.۹۴ درصد سهام بانک ایران زمین را در اختیار دارد، وابسته به آقای عبدی است.
لازم به ذکر است که با بررسی بیشتر خبرنگار  برنا در سامانه ثبت شرکت‌ها مشخص شد که ۴ شرکت سرمایه گذاری دانایان، گسترش سرمایه پردازش اندیشه، پویا تجارت فریاب با آدرس و کد پستی شرکت مدیریت سرمایه سورین ثبت شده‌اند که نام آقای بابک جهان آرا در بین اعضای و رئیس هیئت مدیره این شرکت ها دیده می‌شود. این فرد در شرکت گسترش سرمایه پردازش اندیشه در حالی که احمد ساعی رئیس هیئت مدیره این شرکت بوده در سمت مدیرعامل این شرکت فعالیت داشته است.
 

IMG-20220416-WA0007

در این شرایط این سوال مطرح می‌شود چگونه این فرد با ایجاد شرکت‌های متعدد و با ۲ کد ملی، امکان فعالیت اقتصادی غیر شفاف داشته و در مواردی تسهیلات کلان ارزی دریافت کرده است و از چه طریق و با چه رانتی برای احداث پتروشیمی میانکاله مجوز گرفته است؟

IMG-20220416-WA0009

/برنا

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/73009

کلیدواژه

بانک توسعه صادرات

پشت پرده پتروشیمی میانکاله

اخبار مرتبط

نظرات شما

1 نظر
ناشناس / 1401/1/29 - 16:09
واقعا این خبرها راکه میشنوم دوست دارم بمیرم ودراین کشور نباشم هیچ امیدی به فردای بهتر نیست وهمه ما دراین کشور مستعمره یه مشت گردن کلفت هستیم
rateup 0
 ratedown 0

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها