نفت / شناسه خبر: 62716 / تاریخ انتشار : 1400/12/12 15:37
|

وزارت نفت معطل سرمایه گذار خارجی نمی ماند

وزیر نفت گفت: وزارت نفت معطل سرمایه‌گذار خارجی نمانده و از توان و ظرفیت هلدینگ‌های بزرگ و کنسرسیوم بانک‌ها برای انجام پروژه‌ها استفاده خواهد کرد.

نفتی ها /جواد اوجی ظهر امروز پنجشنبه در حاشیه آئین بهره‌برداری از تأسیسات و مخازن صادراتی پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس و امضای قراردادهای جمع‌آوری گازهای شرق کارون و در جمع خبرنگاران گفت: امروز شاهد افتتاح پروژه تأسیسات مخازن مربوط به پالایشگاه گاز بیدبلند در منطقه مجیدیه بندر ماهشهر و اسکله شماره ۶ بودیم که به همت و تلاش بخش خصوصی و هلدینگ خلیج فارس انجام شد.

وی با اشاره به اینکه پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس پارسال به بهره‌برداری رسیده و این مجموعه و تأسیسات مخازن مربوط به محصولات پروپان، بوتان و پنتان پلاس و همچنین اسکله بارگیری آن به بهره‌برداری رسیده تصریح کرد: این نشان می‌دهد که توانمندی بخش خصوصی کشور به‌ویژه هلدینگ‌های که در حوزه صنعت نفت و گاز کشور فعالیت می‌کنند، بالا است.

وزیر نفت تصریح کرد: وزارت نفت برنامه دارد تا از توان مجموعه پیمانکاران و هلدینگ‌های بزرگ و مختلف کشور است به منظور انجام پروژه‌هایی که مدنظر است از جمله در بخش بالادست و پایین‌دست استفاده کند.

اوجی اظهار کرد: بنا شده توسعه میدان‌های نفتی و جمع‌آوری گازهای مشعل به بخش خصوصی شود که شروع این کار با پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس و پالایشگاه گاز بیدبلند انجام خواهد شد؛ همچنین برای سایر پروژه‌ها در بخش بالادست و پایین‌دست برنامه‌هایی وجود دارد و هفته آینده هم این نوید را می‌دهیم که توسعه خطوط لوله فرآورده‌های نفتی را به همت کنسرسیوم بانک‌ها انجام دهیم.

وی عنوان کرد: وزارت نفت معطل سرمایه‌گذار خارجی نمانده و از توان و ظرفیت هلدینگ‌های بزرگ و کنسرسیوم بانک‌ها برای انجام پروژه‌ها استفاده خواهد کرد.

وزیر نفت گفت: وزارت نفت در دولت سیزدهم فقط در حوزه بحث تنش‌های آبی و آب و فاضلاب خوزستان اعتباری بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان تخصیص داده و با توسعه میدان‌ها و پروژه‌های عمرانی که در حوزه صنعت نفت تعریف شده‌اند، حدود ۳ درصد از این منابع به مناطق و شهرستان‌های خوزستان اختصاص خواهد یافت.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/62716

کلیدواژه

وزیر نفت

سرمایه‌گذار خارجی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها