نفت / شناسه خبر: 41283 / تاریخ انتشار : 1400/6/22 11:27
|

برزیل در رویای تبدیل شدن به یک غول نفتی

طی سال‌های گذشته صنعت نفت برزیل رشد چشمگیری داشته و حالا این کشور به دنبال تبدیل شدن به یک صادرکننده عمده نفت است.

نقتی ها /طی سال‌های گذشته شاهد رشد چشمگیر صنعت نفت در برزیل بوده‌ایم و حالا این کشور آمریکای لاتین به دنبال ورود به جمع ۵ تولیدکننده برتر نفت در جهان است.
برزیل توانسته در حدود ۱۰ سال گذشته به یک تولیدکننده بزرگ نفت در جهان بدل شود به گونه‌ای که نه تنها در پایان سال ۲۰۲۰ توانسته این کشور به بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت در آمریکای لاتین بدل شود بلکه با تولید متوسط ۳ میلیون بشکه در روز هم اکنون هفتمین تولیدکننده نفت در جهان به شمار می‌رود.
بنا به گفته بنتو آلبوکرکه، وزیر انرژی و معادن برزیل این کشور قرار است تا سال ۲۰۳۰ به پنجمین تولیدکننده بزرگ نفت در جهان تبدیل شود.
دولت این کشور پیش بینی کرده که میزان تولید نفت برزیل تا سال ۲۰۳۰ به ۵.۳ میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت و صادرات این کشور نیز به صورت مستمر رشد خواهد کرد.
این کشور در هفت ماه نخست سال جاری به طور متوسط روزانه ۲.۹۴ میلیون بشکه نفت و میعانات گازی تولید کرده و رقم آن برای ماه جولای به ۳ میلیون و ۵۰ هزار بشکه رسیده است.
در حالی که برزیل طی ماه‌های گذشته درگیر یک بحران سیاسی بود، اما دولت این کشور تلاش کرده تا روند تولید نفت در برزیل را همواره صعودی نگه دارد.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/41283

کلیدواژه

غول نفتی

صنعت نفت برزیل

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها