نفت / شناسه خبر: 41137 / تاریخ انتشار : 1400/6/1 07:48
|

خداحافظی زنگنه با ویرانه‌ها!‌/‌مدیریت احمدی‌نژادی در کمین نفت؟

زنگنه طی نامه ای سرگشاده خطاب به کارکنان صنعت نفت رسما نسبت به عملکرد خود و یارانش عذرخواهی کرد و تاکید کرد: " بابت قصورها، تقصیرها و تلخی‌های خود در انجام وظایف نیز از همه همکاران پوزش می‌طلبم"...

نفتی‌ها /آذرجزایری:"نقص و تکامل دو روی سکه وجودی انسان و رفتار اوست و امید آنکه نیکویی‌های گذشته، پاس داشته شده و بر آن افزوده شود!"
این جمله، پایانی است بر ۸ سال مدیریت مردی که روزی با هزاران امید ازسوی کارکنان صنعت نفت بر صندلی مرد اول این صنعت تکیه زد و قرار بود به قول خودش تلاش کند تا ویرانی‌های ۸ ساله دولت احمدی نژاد در وزارت نفت را بازسازی کند! هر چند که گفته بود برای پاکسازی نفت از ویرانه‌های احمدی نژادی‌ها به ۱۵ سال زمان نیاز دارد تا  تازه به جایگاهی برسد که پیش از حضور یاران احمدی‌نژاد براین مسند ایجاد شده بود، اما در شرایطی دیروز، با کارکنان صنعت نفت خداحافظی کرد که شاید باید گفت ویرانه‌ها ویران‌تر و دردها سوزناک‌تر از هر زمانیست!
از سویی دیگر، زنگنه طی نامه ای سرگشاده خطاب به کارکنان صنعت نفت رسما نسبت به عملکرد خود و یارانش عذرخواهی کرد و تاکید کرد: " بابت قصورها، تقصیرها و تلخی‌های خود در انجام وظایف نیز از همه همکاران پوزش می‌طلبم و از آنان صمیمانه تقاضا می‌کنم که مرا عفو فرمایند."
اما دراین بین شاید کمتر فعال نفتی باشد که این روزها از نام زنگنه به خوبی یاد کند و یا از رفتنش ناراحت باشد! متاسفانه زنگنه نتوانست با فراموشی دردهای ۸ ساله زمان کنار گذاشته شدنش در دوران احمدی نژاد بر صندلی مدیریت وزارت نفت تکیه بزند و با همان کوله بار خاطرات تلخ سعی بر تصمیم گیری‌هایی داشت که در نهایت با نگاه سیاسی درآمیخت و نفت را ویران‌تر از همیشه کرد! امروز نیز مدیران نفتی دوران احمدی نژاد قراراست با قدرت به نفت بازگردند. آنها هم زخم خورده اند و طی ۸ ساله دولت روحانی کم با مشکلات عدیده دست و پنجه نرم نکردند شاید برای همین است که برخی از کارشناسان از حضور این افراد بر مسند مدیریت نفت ابراز نگرانی می‌کنند و معتقدند: روند مدیریتی زنگنه باید برای این افراد قبل از حضورشان بر مسند ها  به درس عبرتی جدی بدل گردد و قبل از ورود به نفت سیاسی کاری را رها و تنها به فکر درمان فرزند خود (صنعت نفت) باشند!
بالاخره باید گفت زنگنه با تمام کارهای خوب و بدش به تاریخ پیوست و این آیندگان هستند که قطعا نحوه مدیریت ۱۶ ساله او بر صنعت نفت کشور را قضاوت خواهند کرد اما ما هم باید بگوییم که چقدر دلمان برای زنگنه ۱۶ سال پیش تنگ است و چقدر از عملکرد او دراین ۸ سال دلگیر! و چقدر امیدواریم که اینبار تاریخ باردیگرمشابه تغییر پی در پی وزیر نفت در دولت احمدی نژاد تکرار نگردد!

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/41137

کلیدواژه

کارکنان صنعت نفت

خداحافظی زنگنه

زنگنه

اوجی

پیام خداحافظی زنگنه

اخبار مرتبط

نظرات شما

1 نظر
ح-ش / 1400/6/7 - 14:01
با سلام، بارقه اي از اميد در نفت با انتخاب وزير از پيكره نفت نمايان شد و انشاءالله با انتخاب افراد شايسته و توانمند و فساد ستيز، همچون سالاري، بيات و ديگر متخصصان گمنام نفتي در معاونتها، انگيزه و اعتبار به نفتي ها برگردد. افرادي همچون پيمانكار نفتي كه رزومه نفتي و متخصص براي خود ساخته و بشدت بدنبال سمت در نفت هست و يا ساير افرادي كه تاكنون صداي مخالفتي نداشتند و حالا دندان تيز كردند براي صدارت بايد بدانند نفت اينها را نميخواهد و افراد سالم، توانمند و شايسته را ميخواهد.
rateup 1
 ratedown 0

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها