نفت / شناسه خبر: 40912 / تاریخ انتشار : 1400/4/15 07:54
|

آقای وزیر این مجهول الهویه‌های نفت چه کسانی هستند؟!

باید از بیژن نامدار زنگنه وزیرنفت دولت روحانی خواست تا بسیار شفاف و صریح از افرادی بگوید که مانع اصلی عدم افزایش ظرفیت تولید نفت کشور طی سال‌های اخیر بوده اند!

نفتی ها /وزیرنفت اخیرا در اظهارنظری تاکید کرده طی ۴۳ سال گذشته افرادی در داخل و دشمنانی در خارج از کشور اجازه افزایش تولید ایران بیش از ۴ میلیون بشکه را نداده اند؛ در حالیکه بیژن نامدار زنگنه ۱۶ سال از زمان مورد اشاره را تکیه بر صندلی مدیریت نفت داشته است. به نوعی باید گفت زنگنه رکورد بالاترین ریاست بر نفت کشور را به خود اختصاص داده و دراین بین از افرادی سخن می‌گوید که اجازه چنین کاری را نداده اند. اگر فرض را بر صحت ادعای این وزیر دولت روحانی بگذاریم باید از وی خواست تا پیش از خداحافظی ازاین سمت که به اذعان خودش برای همیشه خواهد بود پاسخی شفاف دهد که این افراد چه کسانی بوده و هستند!
چراکه زنگنه دولت روحانی همواره از افرادی سخن به میان آورده که به هر طریقی مقابل رشد و توسعه صنعت نفت در بخش‌های مختلف ایستاده اند و آنان را دلیلی بر ناکامی‌های این صنعت می‌خواند! اما "آنها" و یا "این افراد" چه کسانی هستند هیچگاه سخنی به میان نیامده و هنوز هم مشخص نیست این افرادی که منافع ملی را زیرپا گذاشته اند چه کسانی هستند. زنگنه در اظهارنظری دیگر از آرزوی دست نیافتنی و حسرتی همیشگی نیز سخن به میان آورده و آن عدم تحقق ظرفیت تولید ۵ میلیون بشکه ای نفت کشور بوده است که شاید بد نباشد روشن سازی کاملی در خصوص این عدم تحقق و دلایل آن بعمل آید.
چراکه عملکرد این وزیر طی سال‌های گذشته بالاخص چهارساله اخیر از نظر کارشناسان نفت، حکایتی دیگر داشته است. از مانع تراشی‌های این وزیر در قالب بخشنامه‌های مختلف و ناگهانی برای مناطق گرفته تا برهم زدن نظم توسعه و تولید در مناطقی چون مناطق نفت خیز جنوب و پافشاری مستمر بر عقاید بعضا مورد انتقاد شدید کارشناسان!
بنابراین فراتر از گلایه از بخشنامه‌هایی چون بهره گیری اجباری از اسکید مونتد و مواردی ازاین دست در میادین نفتی و یا برهم زدن پایه‌های بنیادی پیمانکاری در این مناطق باید از بیژن نامدار زنگنه وزیرنفت دولت روحانی خواست تا بسیار شفاف و صریح از افرادی بگوید که مانع اصلی عدم افزایش ظرفیت تولید نفت کشور طی سال‌های اخیر بوده اند! درخواست انتشار نام افراد داخلی مانع تراش بر سر منافع ملی کشور حداقل تقاضایی است که می‌توان از وزیری داشت که طی سال‌ها تنها با تکیه بر افرادی خیالی و یا حقیقی مجهول سعی بر مثبت نشان دادن عملکرد خود و یارانش داشته است./دانیال قربانی

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40912

کلیدواژه

وزیرنفت

زنگنه

اخبار مرتبط

نظرات شما

1 نظر
ح-ش / 1400/4/15 - 18:10
كشور در 16 سال وزارت زنگنه بر نفت به قهقرا رفته، توليد كه افزايش نيافت، صنايع پائين دستي كه رشد نداشت، مديريت در نفت به فنا رفت، نمايندگان بي خاصيت در نفت جذب شدند، بچه هاي مسئولين،نمايندگان ومقامات مدير شدند، انگيزه نفتي ها كور شد. چه كردي زنگنه با نفت؟!!! حالاهم افراد خام وبي تجربه بعنوان وزير مطرح هستند. آقاي رئيسي با عاقلان نفتي مشاوره نمايئد و وزيري مقتدر، كاربلد، متخصص، متعهد و نفتي را برگزينيد تا شايد ويرانه ها را آباد نمايد. صنعت نفت به قهقرا رفته است.
rateup 1
 ratedown 0

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها