نفت / شناسه خبر: 40534 / تاریخ انتشار : 1400/2/11 08:17
|

پرده برداری از یک ابهام مالی بزرگ در زمان توسعه فاز ۱۹ پارس جنوبی/ لزوم ورود نهادهای نظارتی به موضوع!

شنیده می‌شود در زمان توسعه فاز ۱۹ پارس جنوبی که دارای ویژگی‌های منحصر بفردی است تعاملات مالی پر ابهامی صورت گرفته که همچنان ضرورت حضور نهادهای نظارتی و بررسی را صدچندان می‌کند.

نفتی ها /شنیده می‌شود در زمان توسعه فاز ۱۹ پارس جنوبی که دارای ویژگی‌های منحصر بفردی چون دارا بودن ۴ ردیف گازی، واحدهای شیرین‌سازی گاز، آبگیری، تولید ال.پی.جی، گوگرد و میعانات گازی است تعاملات مالی پر ابهامی صورت گرفته که همچنان با توجه به حجم بالای رقم‌های مطرح شده؛ ضرورت حضور نهادهای نظارتی و بررسی تعاملات مالی میان پیمانکار اصلی این پروژه با دیگر پیمانکاران زیر مجموعه را صدچندان می‌کند.
بنابر مستندات ارسالی به دفتر "نفتی‌ها"، ظاهرا ۲ تن از مدیران تاثیرگذار دراین پروژه عظیم ملی یکبار در سال ۱۳۹۱ و باردیگر در سال ۱۳۹۵ طی برگزاری جلساتی با پیمانکاران به صورت شفاهی دستور پرداخت لحظه ای و بدون دریافت صورت حساب‌های لازم به پیمانکاران را می‌دهند. پس از آن نیز ظاهرا سعی شده این رقم ها که مبالغی چون ۵۰۰ میلیون دلار و ۵۰ میلیون یورو عنوان می‌شوند را در حساب و کتاب‌های مالی از شفافیت لازم به دور کنند. اینکه این مدیران با خواست قبلی اقدام به این کار کرده اند و یا بدون شناخت کامل نسبت به نحوه مدیریت مالی از سمت خود بهره برده اند و دست به چنین اقدامی زده اند موضوعی است که نهادهای نظارتی می‌بایست با ورود به موضوع به صحت و سقم آن بپردازند. آنهم در شرایطی که کشور برای تامین واکسن مورد نیاز جهت مقابله با ویروس کووید ۱۹ در کشور با کمبود منابع مالی مواجه است قطعا رقم‌های مطرح شده در خصوص تخلف احتمالی صورت گرفته و بازگرداندن این منابع به کشور می‌تواند بخش هر چند کوچکی از مشکلات مالی موجود دراین راه را مرتفع سازد!

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40534

کلیدواژه

توسعه فاز ۱۹ پارس جنوبd

اخبار مرتبط

نظرات شما

2 نظر
سعید / 1400/2/16 - 15:23
ایا اختلاس و تخلف مالی بدنه وزارت نفت همینه. مدیر عامل اسبق خیلی به خمس و ذکات معتقد بود احتمالا خمس و ذکات این مبلغ هم داده
rateup 1
 ratedown 0
امیر علی / 1400/2/15 - 07:30
سلام بد نیست در خصوص خط لوله دریایی فاز ۱۵/۱۶ گزارش بدید که سوراخ شد و با سند سازی و اطلاعات دروغ دادگاه و بازرسی کل کشور را دور زدند
rateup 1
 ratedown 0

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها