نفت / شناسه خبر: 40094 / تاریخ انتشار : 1399/11/18 18:34
|

۲ میلیارد دلار در کرمانشاه سرمایه گذاری می کنیم

وزیر نفت از سرمایه گذاری دو میلیارد دلاری این وزراتخانه در صنایع پتروشیمی و میدانهای گازی استان کرمانشاه خبر داد.

نفتی ها /بیژن نامدار زنگنه در جلسه اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه با اشاره به پیگیری راه اندازی پتروشیمی چهارم استان کرمانشاه در شهرستان اسلام آبادغرب گفت: با راه اندازی این پتروشیمی، استان کرمانشاه سومین قطب پتروشیمی کشور می شود.

وزیر نفت در تشریح برنامه ها و طرح های دیگر وزارت نفت در استان کرمانشاه، از سرمایه گذاری دو میلیارد دلاری در این استان  خبر داد و افزود: کارهای این سرمایه گذاری با همکاری استانداری کرمانشاه در حال انجام است و مشاور طرح در حال بررسی کارهای آن است.

وی افزود: میدانهای گازی در شهرستانهای گیلانغرب و سرپل ذهاب وجود دارد که تصمیم گرفتیم در این سرمایه گذاری یک پالایشگاه گازی در گیلانغرب جهت شیرین سازی این گازها بزنیم و همچنین تصمیم داریم در محدوده این شهرستانها در نزدیکی مسیر راه آهن هم یک پتروشیمی بزنیم که ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار تن خوراک از هم اکنون برای آن مهیا است و برنامه داریم محصولاتی مانند پروپیلن و اتیلن در آن تولید کنیم.

وی از بیکاری به عنوان یکی از مشکلات اصلی استان کرمانشاه یاد کرد وافزود: در همین راستا برنامه داریم برای بکارگیری نیروهای متخصص دراین پروژه ها واحدهای فنی و حرفه ای استان را برای تربیت این نیروها فعال کنیم، چرا که نیروهای متخصص در استان کم است و از هم اکنون باید برای تربیت این نیروها برنامه ریزی کنیم.

زنگنه از سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری هلدینگ خلیج فارس در استان کرمانشاه هم خبر داد وافزود: در این سرمایه گذاری قرار است صنایع پایین دستی مانند صنعت متیل آمین در سنقر و کلیایی با سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری احداث شود و همچنین برنامه داریم یک صنعت تولید اتیلن اکساید در استان راه اندازی کنیم.

وزیر نفت از برنامه ریزی برای راه اندازی سه پارک کریستال ملامین، پلی اتیلن و متیل آمین در استان خبر داد وافزود: یکی از این پارک ها در منطقه اورامانات خواهد بود.

زنگنه به نیاز استان به راه اندازی پالایشگاه آناهیتا هم اشاره کرد و افزود: متاسفانه هنوز کاری درخصوص این پروژه صورت نگرفته و باید همه برای راه اندازی آن تلاش کنیم.

وزیر نفت با اشاره به برخوداری ۹۵ درصد جمعیت استان از نعمت گاز گفت: برای گازرسانی در این استان ۱۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و بازهم اعتبارات بیشتری نیاز داریم تا تعادل گازرسانی میان شهرستان های استان را داشته باشیم.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40094

کلیدواژه

صنایع پتروشیمی

صنایع پتروشیمی ایران

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها