نفت / شناسه خبر: 137769 / تاریخ انتشار : 1402/8/7 09:42
|

عقب ماندگی در توسعه انرژی تجدیدپذیر داریم/ باید به ذخیره سازی انرژی ورود کنیم

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه "باید به ذخیره سازی انرژی ورود کنیم"، گفت: باید سیستم‌های ذخیره سازی را به کشور وارد کنیم و سپس آن را داخلی سازی کنیم زیرا این نوع ذخیره سازی یک نوع پدافند غیرعامل ا

نفتی ها /آرش کردی، مدیرعامل شرکت توانیر در مراسم هفته پدافند غیرعامل و دوازدهمین دوره رزمایش سراسری مولدهای اضطراری اظهار داشت: دنیا به سمتی پیش می‌رود که ۳۰درصد برق مورد نیاز را از انرژی تجدیدپذیر تأمین کند که فاصله ما با این رقم زیاد است و عقب‌ماندگی زیادی در توسعه انرژی‌‌های تجدیدپذیر داریم.
وی افزود: باید کار ویژه و اساسی در توسعه انرژی تجدیدپذیر صورت بگیرد و به تنوع‌بخشی منابع تأمین برق اقدام کنیم.
کردی با بیان اینکه "در پیک مصرف سال جاری با اقداماتی که صورت گرفته به نحوی عمل کردیم که به تولید صنعتی، رفاه اجتماعی و بخش خانگی آسیبی وارد نشود"، گفت: ما با تدبیر توانستیم ناترازی را جبران کنیم و در این راستا ۹۰۰ مگاوات از تأمین برق پیک با استفاده از مولدها صورت گرفت.
مدیر عامل توانیر گفت: امسال با توجه به استقرار گنبد حرارتی در خاورمیانه، علیرغم اینکه پیش بینی می شد شرایط سختی را به لحاظ تامین برق داشته باشیم اما توانستیم بخوبی پیک مصرف را پشت سر بگذاریم.
وی افزود: هر یک درجه افزایش دما افزایش مصرف ۱۸۰۰مگاواتی را در پی داشت و پیش‌بینی می‌شد که بدترین سناریوها اتفاق بیفتد و مصرف در روزهای متعددی از ۷۳ هزار مگاوات بالاتر برود. 
مدیرعامل توانیر با بیان اینکه "ما در یک روز پیک مصرف ۷۳ هزار و ۴۶۳ مگاوات را داشتیم"، گفت: متوسط رشد مصرف در پیک امسال ۶ درصد بوده است.
وی ادامه داد: امسال در بخش صنعت هماهنگی به شکلی بود که کاهش تولید اتفاق نیفتاد؛ در بخش کشاورزی نیز اقدام خوبی صورت گرفته و آن هم رؤیت پذیری و کنترل پذیری آب و برق در چاه‌های کشاورزی با تجهیزات هوشمند مهیا شده است.
مد عامل توانیر با بیان اینکه سیستم ذخیره انرژی کمتر از یک دهه است که در جهان مطرح شده و در کشوری مثل چین ۴۰ هزار مگاوات ظرفیت نصب شده ذخیره سازی دارند، گفت: ما هم باید تغییر رویکردی در این زمینه داشته باشیم و سیستم‌های ذخیره سازی را به کشور وارد کنیم و سپس آن را داخلی سازی کنیم زیرا این نوع ذخیره سازی یک نوع پدافند غیرعامل است.
وی افزود: این صنعت پایه صنعت خودروی برقی و تجدیدپذیر ما خواهد بود؛ ذخیره سازی در دنیا در بخش‌های مختلفی انجام می‌گیرد و ما این قابلیت را داریم که ذخیره سازها را وارد پدافند غیرعامل کرده و به آن ورود پیدا کنیم.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/137769

کلیدواژه

مدیرعامل شرکت توانیر

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها