نفت / شناسه خبر: 5601 / تاریخ انتشار : 1398/2/29 07:49
|

خبر اختصاصی"نفتی‌ها": اقدام پنهان نفت برای تبدیل کارکنان مدت معین و موقت به نیروهای پیمانکار/ پتروشیمی پیشتازشد!

از نفت و پتروشیمی خبر می‌رسد شرکت‌های تابعه وزارت نفت چون شرکت ملی صنایع پتروشیمی خیلی آرام و بی سروصدا در حال پیاده سازی برنامه تبدیل شرایط قراردادی...

نفتی ها /از نفت و پتروشیمی خبر می‌رسد شرکت‌های تابعه وزارت نفت چون شرکت ملی صنایع پتروشیمی خیلی آرام و بی سروصدا در حال پیاده سازی برنامه تبدیل شرایط قراردادی نیروهای مدت معین و مدت موقت به قرارداد با پیمانکار می‌باشند.

برنامه ای که بر اساس آن این نیروها شرایط قراردادی شان به جای قرارداد مستقیم با شرکت‌ها زیر نظر پیمانکاران قرار خواهد گرفت. این اقدام ظاهرا در حال حاضر در رابطه با کارکنان دارای مدرک تحصیلی دیپلم اجرا شده و در مرحله بعد برای نیروهای فوق دیپلم اعمال خواهد شد.
دراین راستا ظاهرا شرکت ملی صنایع پتروشیمی در این اقدام پیشتاز بوده است.
این درحالی است که به اذعان کارشناسان، تصور اینکه یک کارمند سی ساله پس از بیست سال کار همواره به امید رسمی شدن بوده و حالا در سن پنجاه سالگی قرارداد او به پیمانکار تبدیل شود بسیار ناگوار و ناامید کننده است.
بدیهی است بر اساس این برنامه نفت، پس از تبدیل شرایط قراردادی این گروه از کارکنان مزایایی مانند نفت کارت و مزایای مختلفی که در حال حاضر دریافت می‌کنند را از دست خواهند داد تا پرداخت حقوق‌های نجومی مدیران تازه کار و از راه رسیده دچار خلل نشود.
این درحالی است که بسیاری از کارشناسان ابراز نگرانی می‌کنند که این دستور در خصوص نیروهای مدت معین و مدت موقت به شرکت‌های خصوصی شده نیز تسری یافته و کارکنان شاغل در مجتمع های تولیدی را هم شامل شود.
ازسویی دیگر گفته می‌شود این امر به دستور وزارت نفت در حال انجام است که قطعا به زودی "نفتی‌ها" دراین خصوص اطلاع رسانی بیشتری خواهد داشت!
اختصاصی

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5601

کلیدواژه

شرکت‌های تابعه وزارت نفت

قرارداد کاری کارکنان

کارکنان مدت معین

پتروشیمی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها