نفت / شناسه خبر: 5252 / تاریخ انتشار : 1397/12/26 09:47
|

بحران نفت به انگلیس رسید

آمارها نشان می‌دهد میزان بارگیری نفت خام در انگلیس همچنان به روند نزولی خود ادامه می‌دهد و پیش‌بینی می‌شود این میزان تا سال ۲۰۲۴ به کمترین حد خود خواهد رسید.

نفتی ها /جدیدترین گزارش های سازمان نفت و گاز انگلیس از کاهش تولید نفت خام این کشور حکایت دارد به شکلی که تا سال ۲۰۲۴ به کمترین میزان خود می رسد.
طبق این گزارشات میزان بارگیری نفت خام انگلیس  در فوریه (بهمن-اسفند) همچنان کمتر از ۸۰۰ هزار بشکه در روز باقی ماند.
این گزارش حاکی است تعویق مهلت قانونی خروج این کشور از اتحادیه اروپا، موسوم به برگزیت و کاهش میزان تولید نفت خام انگلیس تا سال ۲۰۲۴ میلادی در کاهش میزان بارگیری نفت خام در این کشور اثرگذار بوده است.
بنابر اعلام سازمان نفت و گاز انگلیس میزان تولید نفت خام انگلیس در سال جاری میلادی به ۹۴۰ هزار بشکه در روز کاهش می یابد. این در حالیست که این رقم در سال ۲۰۱۸ میلادی ۹۸۰ هزار بشکه در روز بود.
تولید نفت انگلیس سال گذشته با فعالیت میادین جدید، ۹ درصد یا ۹۰ هزار بشکه در روز رشد کرد و به یک میلیون و ۹۰ هزار بشکه در روز رسید.
تولید نفت خام انگلیس در سال ۱۹۹۹ میلادی با عبور از مرز ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز، به نقطه اوج خود رسیده بود اما از آن پس، به دلیل فرسودگی مخازن و دشواری دسترسی به میدان های نفتی جدید، روند کاهشی در پیش گرفته است.
این کشور از سال ۱۹۷۵ میلادی تولید تجاری نفت خود را آغاز کرد و نفت خام برنت دریای شمال آن، به عنوان شاخصی برای قیمت گذاری نفت خام در نقاط مختلف جهان به کار گرفته شد.
 

OilPrice

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5252

کلیدواژه

تولید نفت خام انگلیس

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها