نفت / شناسه خبر: 38482 / تاریخ انتشار : 1399/3/19 15:48
|

رونمایی از داوطلبان کمیسیون انرژی مجلس یازدهم/علاقه تهرانی‌ها به کمیسیون انرژی زیاد شد

نفر از نمایندگان مجلس یازدهم امسال ترجیح دادند که عضو کمیسیون انرژی باشندکه در ادامه اسامی کامل نمایندگان داوطلب برای عضویت در این کمیسیون با شرح کامل وضعیت آنها قید شده است.

نفتی ها /طبق ماده ۳۶ آئین نامه داخلی مجلس هریک از نمایندگان برای تعیین کمیسیون تخصصی خود فرم‌های امتیازبندی را از شعبه مربوط دریافت می‌کنند و با تعیین دو اولویت پیشنهادی، حداکثر تا سه روز پس از افتتاح دوره به هیأت رئیسه مجلس تحویل می‌دهند.
بر همین اساس  نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی دیروز و امروز برای عضویت در ۱۳ کمیسیون مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند بر اساس این گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با ۷۲ داوطلب از نماینده پرطرفدارترین و کمیسیون حقوقی و قضائی هم با ۳ نماینده کم طرفدارترین کمیسیون‌های مجلس یازدهم هستند.
از سویی دیگر باتوجه به اینکه بیش از ۷۵ درصد نمایندگان مجلس در دوره یازدهم نسبت به دوره قبل تغییر کرده اند، شاهد تغییرات جدی در رأس کمیسیون‌های تخصصی مجلس بودیم این امر در خصوص کمیسیون انرژی مجلس نیز صدق می‌کند و در میان نمایندگان داوطلب برای عضویت در این کمیسیون اسامی جدیدی مشاهده می‌شود که در دوره‌های قبلی حضور نداشتند ولی پست های تخصصی مربوط به حوزه را تجربه کرده‌اند که این امر خود یک نکته مثبت در میان داوطلبان می‌باشد.
نکته جالب بعدی که در میان داوطلبان کمیسیون انرزی مشاهده می‌شود افزایش تنوع نمایندگان از اقصی نقاط ایران علی الخصوص تهران است. تا پیش از  این بیشتر نمایندگان حاضر در کمیسیون انرژی عمدتاً از  شهرهای نفتخیز و جنوبی کشور بودند؛ ولی این باز حضور سه نماینده داوطلب از تهران و سایر نقاط کشور نشان‌دهنده علاقه مندی و افزایش اهمیت موضوع انرژی در میان نمایندگان یازدهمین مجلس شورای اسلامی است.
۴۲ نفر از نمایندگان مجلس یازدهم امسال ترجیح دادند که عضو کمیسیون انرژی باشندکه در ادامه اسامی کامل نمایندگان داوطلب برای عضویت در این کمیسیون  با شرح کامل وضعیت آنها در جدول زیر آمده است.

علاوه بر این طبق پیش‌بینی کارشناسان، احتمال رسیدن مسند ریاست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ممکن است به سه نفر، فریدون عباسی، مالک شریعتی نیاسر، فریدون حسنوند بیشتر از  سایرین است .
ریاست این کمیسیون در مجلس دهم بر عهده فریدون حسنوند بود که احتمال تصدی دوباره این عنوان در مجلس یازدهم توسط وی ضعیف به نظر می رسد.

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/38482

کلیدواژه

کمیسیون انرژی

کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی

نائب رئیس کمیسیون انرژی

عضو کمیسیون انرژی مجلس

عضو کمیسیون انرژی مجلس،

هیات رئیسه کمیسیون انرژی

کمیسیون انرژی مجلس یازدهم

مجلس یازدهم

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها