نفت / شناسه خبر: 38474 / تاریخ انتشار : 1399/3/19 08:56
|

سرنوشت کمیسیون انرژی مجلس چه خواهد شد؟

حضور افرادی مانندرمضان سنگدوینی یا حتی حبیب اقاجری که قبلا نیز سابقه نمایندگی را داشته می تواند نگاه به حضور افراد داوطلب برای حضور در کمیسیون انرژی و مخصوصا ریاست را تا حدودی تخصصی تر نماید.

نفتی ها /با ورود نمایندگان دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی به نظر می رسد اقدام مهم بعدی در این رابطه انتخاب اعضای کمیسیون های مختلف از جمله کمیسیون انرژی باشد. در این دوره اگرچه فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک و رییس سابق کمیسیون انرژی نیز مجددا به مجلس راه پیدا کرده ولی با توجه به حضور برخی کارکنان باتجربه نفت در مجلس شورای اسلامی احتمالا بیشترین هدف آنان باید حضور در کمیسیون انرژی باشد
حضور افرادی مانندرمضان سنگدوینی از کارکنان با سابقه‌ نفت و یا حتی حبیب اقاجری که قبلا نیز سابقه نمایندگی را داشته می تواند نگاه به حضور افراد داوطلب برای حضور در کمیسیون انرژی و مخصوصا ریاست این کمیسیون را تا حدودی تخصصی تر و ویژه نماید.
این در حالی است که نباید قراموش کرد حسنوند در دوره قبلی مجلس ارتباط  بسیار نزدیکی با وزیر نفت داشت و حضور زنگنه در مراسم کلنگ زنی طرح پتروشیمی اندیمشک از جمله برنامه هایی بود که آمدن وی به آن مراسم یک استثنا محسوب می شد.
به هر حال تلاقی  سال پایانی دولت دوازدهم و سال نخست مجلس یازدهم می تواند شرایط ویژه ای را برای مصوبات دولت و مجلس و نحوه تعامل آنان رقم بزند تعاملاتی که در حوزه تخصصی نفت و انرژی  در راس بودن افرادی مانند حسنوند برای وزیر مایه دلگرمی و برای کارکنان مناطق نفتی شرایطی مشابه دوره قبل را به یاد خواهد آورد. از سوی دیگر مطالبات و گلایه مندی های مدیران و کارکنان مناطق نفت به ویژه جنوبی ها از مهندس زنگنه زیاد است و حضور افرادی مانند اقاجری و سنگدوینی ممکن است خیلی برای وزیر دلگرم کننده نباشد به ویژه آنکه برخی نمایندگان هنوز وارد محلس نشده به یاد مسائلی از جمله پرونده کرسنت افتاده اند.
از این مهم نیز نباید به سادگی گذشت که اگر به هر ترتیبی مشکل اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون نماینده منتخب گچساران برطرف شود زنگنه یکی از بهترین بازیکنان و لابی گران صفحه شطرنجش را در زمین خواهد داشت.

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/38474

کلیدواژه

کمیسیون انرژی مجلس

حبیب اقاجری

اقاجری

پتروشیمی اندیمشک

طرح پتروشیمی

مجلس یازدهم

عضو کمیسیون انرژی مجلس،

عضو کمیسیون انرژی مجلس

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی

زنگنه

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها