نفت / شناسه خبر: 16083 / تاریخ انتشار : 1398/4/24 08:00
|

اندر حکایت بازی بخشنامه های صرفه جوئی در روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس/ با حدود ۱۰۰ میلیون تومان تنها یک مستند بسازید!

عملکرد روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس این روزها با حاشیه های زیادی روبروست اما در میان تمام این حاشیه‌ها بعضا هزینه‌هایی صورت می‌گیرد که هیچ گونه شباهتی به رعایت بخشنامه وزیرنفت و البته...

نفتی ها /عملکرد روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس این روزها با حاشیه های زیادی روبروست اما در میان تمام این حاشیه‌ها بعضا هزینه‌هایی صورت می‌گیرد که هیچ گونه شباهتی به رعایت بخشنامه وزیرنفت و البته پس از آن بخشنامه ربیعی در خصوص کاهش هزینه های غیرضروری ندارد. دراین بین بنابرمستندات ارسالی به "نفتی‌ها" این سوال ایجاد می‌شود که صرف هزینه حدود ۱۰۰ میلیون تومانی برای ساخت تنها یک مستند تا چه اندازه ضروری بوده است.
جعفر ربیعی در تاریخ ۱۸ آذرماه سال ۹۷ طی بخشنامه ای با موضوع صرفه جوئی در هزینه های غیرضروری و پیرو بخشنامه مورخ ۲/۵/۹۷ وزارت نفت خواستار رعایت دقیق مدیریت و کاهش هزینه های غیرضروری و کم تاثیر در عملکرد شرکت ها شده است.
نکته قابل تامل این است که روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس کمتر از ۶ ماه پس از ابلاغ این بخشنامه در تاریخ ۲۸/۲/۹۸ طی نامه ای با موضوع صورتحساب "تهیه و تدوین مستند شعله های تاریک" خواستار موافقت با پرداخت مبلغ ۹۰۴.۷۰۰.۰۰۰ ریال( نهصد و چهار میلیون و هفتصد هزار ریال) در وجه یک شرکت شده است و مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس چنین هزینه ای را مصداق هزینه های غیرضروری و کم تاثیر در عملکرد شرکت‌ها تشخیص نداده است.
این در حالی است که برخی از کارشناسان معتقدند: "به نظر می‌رسد آنچه در راستای صرفه جوئی و کاهش هزینه ها باید صورت گیرد مربوط به کارگران و کارکنانی است که هیچگونه نسبتی با تیم جدید هلدینگ خلیج فارس ندارند. زیرا در شرایط فعلی یک ارزیابی ساده می‌تواند بخوبی نشان دهد ساخت چنین مستندهایی حتی در صورت تهیه و پخش از پرمخاطب ترین شبکه های سیما در حال حاضر چه مقدار تاثیرگذار می‌باشد.
البته پایگاه خبری "نفتی‌ها" چندی پیش در گزارشی به هزینه های بسیار زیاد و غیرضروری برخی از مدیران عامل لاکچری منصوب ربیعی در پتروشیمی‌های زیرمجموعه نیز پرداخته است. در این بین به اعتقاد برخی از کارشناسان، شاید بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های صادره برای صرفه جوئی در هزینه‌ها فقط برای بازی با افکار عمومی باشد تا صرفه جوئی که قرار است اقتصاد کشور را تحت تاثیر قراردهد. این هزینه ها در حالی صورت می‌گیرد که به اذعان وزیرنفت مجموعه نفت برای پرداخت حداقل حقوق ماهانه کارگران و کارمندان خود دچار مشکل است. حال شاید بد نباشد مخاطبان "نفتی‌ها" محاسبه ای کوچک داشته باشند تا بتوان متوجه شد با محاسبه حداقل حقوق بنابر قانون کار با مبلغ فوق در یکماه حقوق چند کارگر تامین اعتبار می‌شود؟

 
 
به دلیل درج اطلاعات شرکت مستند ساز در فاکتور مذکور تنها بخش ریز محاسبات فاکتور در گزارش ارائه گردیده است
 

اختصاصی

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16083

کلیدواژه

روابط عمومی هلدینگ خلیج فارس

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها