پتروشیمی / شناسه خبر: 2701 / تاریخ انتشار : 1397/5/20 15:19
|

یک بام و دو هوای مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در جذب بازنشستگان

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در نشستی با کارکنان این شرکت در حالی از عدم استفاده از بازنشستگان صحبت می کند که خودش در عین بازشستگی در این پست منصوب شده،

نفتی ها /مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در نشستی با کارکنان این شرکت در حالی از عدم استفاده از بازنشستگان صحبت می کند که خودش در عین بازشستگی در این پست منصوب شده، مدیر بازنشسته تولید مناطق نفت خیز جنوب( آقای دبیری) را به عنوان مشاور خود در کنار مدیریت تولید این شرکت نشانده و در آخرین انتصاب خویش یک بازنشسته را به عنوان مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارس منصوب کرده است.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در نشستی که با کارکنان داشت در حالی صحبت از عدم جذب نیروهای بازنشسته کرد که کمتر از دو هفته قبل از آن یک بازنشسته گاز منطقه پارس جنوبی را به عنوان مدیرعامل پتروشیمی پارس منصوب کرده بود. خودش بازنشسته ای است که برمسند مدیریت بزرگ ترین هلدینگ پتروشیمی کشور نشسته و مهندس دبیری مدیر سابق تولید مناطق نفت خیز جنوب را به عنوان مشاور خود وارد این سیستم کرده است.

معلوم نیست ربیعی کارکنان پتروشیمی کشور را چگونه تصور کرده که اینگونه متناقض با آنان سخن می گوید. او در اولین روزهای حضور خویش در هلدینگ خلیج فارس به بهانه عدم بکارگیری بازنشسته ها با برکناری چند تن از مدیران عامل بازنشسته شرکت های زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس حکم جانشینان آنها را از میان مسئولین شرکت ها امضاء کرد تا همه را به این تصور برساند که وی از جمله مدیرانی نیست که همراهان خود را با اتوبوس به سازمان جدید می آورد. اما هنوز دو ماه از انتصابات صورت گرفته نگذشته بود که در اقدامی عجیب روی نام سه تن از مدیران منصوب شده با امضای خود خط بطلان کشید.

در میان احکام جدید دو انتصاب ربیعی کاملا متفاوت بود. مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس چهره ای ناشناخته را به عنوان مدیرعامل شرکت عملیات صنعتی پازارگاد منصوب کرد و در حکم دیگر بازنشسته ای از شرکت های پارس جنوبی در حوزه گاز را در راس شرکت پتروشیمی پارس گذاشت.

دو انتصاب صورت گرفته از این لحاظ قابل تامل نشان می دهد که شخص منصوب شده در شرکت پتروشیمی پازارگاد هرگز تجربه و سابقه کار در حوزه پتروشیمی را نداشته و با توجه به حجم و گستردگی کار در این شرکت از یک سو و عدم آشنائی وی با ابتدائی ترین مباحث پتروشیمی و نیازهای موجود در منطقه موجب می شود نه تنها کارآئی لازم را نداشته باشد بلکه قطعا بر مشکلات موجود خواهد افزود.

انتصاب صورت گرفته در پتروشیمی پارس نیز از این منظر تاسف برانگیز است که این مدیر سابق و بازنشسته پارس جنوبی در حالی به پتروشیمی آمده که جمعی از بهترین و کارآمدترین مدیران پتروشیمی از جمله مدیرعامل سابق پتروشیمی پارس دو ماه قبل از آن با احکام غیر منتظره شبانه و به بهانه بازنشسته بودن از سوی ربیعی از کار برکنار  شده بودند. دراین بین بسیاری از کارشناسان معتقدند مقایسه اظهارات و گفته ها و عملکرد متناقض مدیرعامل جدید هلدینگ خلیج فارس موجب بی اعتمادی و دلسردی شدید در این مجموعه بزرگ و موفق پتروشیمی کشور شده است.

مسئولیت اصلی این شرایط، نخست متوجه وزیر نفت و حلقه یاران اوست که در آینده باید پاسخگوی ضرر و زیان ناشی از تصمیم های اشتباه به سهامداران باشند.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/2701

کلیدواژه

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس

عدم استفاده از بازنشستگان

سود هر سهم پتروشیمی پارس در سال گذشته 450 تومان و در سال جدید با ارز تک نرخی 350 تومان ارزیابی شده است

ربیعی

ربیعی و هلدینگ خلیج فارس

رونمائی از بزرگترین هدف مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس

جعفر ربیعی

مهندس جعفر ربیعی

انتصاب های ربیعی

آقای ربیعی

مدیرعامل شرکت عملیات صنعتی پازارگاد

ربیعی کارکنان پتروشیمی

یک بازنشسته گاز منطقه پارس جنوبی

زیر محموعه های هلدینگ

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها