نفت / شناسه خبر: 158987 / تاریخ انتشار : 1402/12/2 14:27
|

تولید روزانه ۴.۵ میلیون بشکه نفت خام و میعانات ایران در ماه نخست ۲۰۲۴

وزارت انرژی آمریکا از افزایش تولید ماهانه نفت ایران به بالاترین رقم از زمان خروج آمریکا از برجام خبر داد و کل تولید نفت خام و سایر انواع سوخت مایع ایران در ژانویه ۲۰۲۴ را ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه...

نفتی ها /وزارت انرژی آمریکا از افزایش تولید ماهانه نفت ایران به بالاترین رقم از زمان خروج آمریکا از برجام خبر داد و کل تولید نفت خام و سایر انواع سوخت مایع ایران در ژانویه ۲۰۲۴ را ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز اعلام کرد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین گزارش خود موسوم به چشم انداز کوتاه مدت انرژی جهان از تولید ۳ میلیون و ۲۳۰ هزار بشکه ای نفت ایران در نخستین ماه سال جاری میلادی خبر داده است.
تولید نفت ایران در اوت سال ۲۰۲۳ به بالای ۳ میلیون بشکه در روز رسید و از آن ماه روندی صعودی را طی کرده است.
متوسط تولید نفت ایران در سال ۲۰۲۳ بالغ بر ۲ میلیون و ۸۷۰ هزار بشکه در روز محاسبه شده است و انتظار می رود در سال ۲۰۲۴ متوسط تولید این محصول در ایران بالای ۳ میلیون بشکه در روز باشد.
بر اساس گزارش این نهاد وابسته به وزارت انرژی آمریکا تولید ۳ میلیون و ۲۳۰ هزار بشکه ای نفت ایران در نخستین ماه ۲۰۲۴ بالاترین تولید ماهانه نفت ایران از زمان خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم ها در سال ۲۰۱۹ به حساب می آید.

*افزایش ۶۸۰ هزار بشکه ای تولید روزانه نفت خام ایران طی ۱۲ ماه

ایران در ژانویه سال قبل ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه در روز نفت تولید کرده بود که طی یک سال بعد این رقم ۶۸۰ هزار بشکه در روز افزایش داشته است. این در حالی است که تولید نفت اوپک طی این دوره ۸۷۰ هزار بشکه کاهش داشته و به ۲۶ میلیون و ۲۵۰ هزار بشکه در روز رسیده است. علاوه بر ایران، نیجریه و ونزوئلا تنها اعضای اوپک بوده اند که طی این مدت توانسته اند تولید نفت خود را افزایش دهند و ایران رکورددار افزایش تولید در میان اعضای اوپک بوده است.

*تولید ۴.۵ میلیون بشکه ای سوخت مایع در ایران

اداره اطلاعات انرژی آمریکا کل تولید سوخت مایع ایران که شامل نفت خام و میعانات گازی می شود در ژانویه سال جاری را ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز برآورد کرده است. بدین ترتیب ایران علاوه بر نفت خام ۱ میلیون و ۲۷۰ هزار بشکه در روز سوخت مایع دیگر عمدتا میعانات گازی تولید کرده است./تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/158987

کلیدواژه

بشکه نفت خام

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها