نفت / شناسه خبر: 127403 / تاریخ انتشار : 1402/6/26 10:56
|

استفاده از ظرفیت خط لوله گوره-جاسک برای تأمین خوراک پالایشگاه‌ها

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران گفت: در حال اجرای طرح‌هایی برای استفاده از ظرفیت خط لوله گوره - جاسک به‌منظور تامین خوراک پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ها هستیم.

نفتی ها /به نقل از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، ارسلان رحیمی مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران درباره وضع خط لوله انتقال نفت خام از گوره - جاسک، گفت: طراحی اولیه خط لوله گوره - جاسک برای انتقال نفت خام بود، اما ظرفیت این خط لوله می‌تواند برای تأمین خوراک پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌هایی که قرار است در منطقه جاسک احداث شود، مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در ادامه تصریح کرد: در حال گرفتن یک انشعاب از آن به سمت پالایشگاه بندرعباس و پالایشگاه شهید سلیمانی هستیم.

وی در ادامه تاکید کرد: برنامه‌ریزی نشان می‌دهد خط لوله انشعابی از خط لوله گوره - جاسک ظرف یک سال آینده تکمیل و بهره‌برداری خواهد شد تا خوراک پالایشگاه بندرعباس را تأمین کند.

رحیمی گفت: عملیات اجرایی این خط آغاز شده است و امیدواریم تا پایان سال آینده به بهره‌برداری برسد و در سال ۱۴۰۳ عملیات انتقال خوراک نفت‌خام پالایشگاه بندرعباس از این خط را آغاز کنیم.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/127403

کلیدواژه

شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها