نفت / شناسه خبر: 5571 / تاریخ انتشار : 1398/2/24 11:33
|

جهش ۶۲ درصدی مصرف گاز نیروگاه‌ها با گرم شدن هوا

سخنگوی شرکت ملی گاز با اشاره به گرم شدن هوا و افزایش مصرف برق در کشور گفت: برای تامین برق مورد نیاز، گازرسانی به نیروگا‌های حرارتی، نسبت به فروردین ماه ۶۲ درصد افزایش داشته است.

نفتی ها /چند روزی است که موج هوای گرم وارد کشور شده است. هم زمانی هوای گرم با ماه رمضان سبب شده تا مردم وسایل سرمایشی خود را زودتر از سال های پیش روشن کنند که در این بین کولرهای آبی و گازی سهم بزرگی در کشور دارند.
استفاده از وسایل سرمایشی باعث افزایش مصرف برق در کشور شده و از آنجا که بخش زیادی از برق ایران در نیروگاه‌های حرارتی تولید می‌شود، در فصول گرم سال شاهد جهش مصرف گاز در این نیروگاه‌ها هستیم.
در روزهای گذشته نیز، مصرف گاز برای تولید برق افزایش چشمگیری داشته تا آنجا که «مجید بوجارزاده» سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در گفت و گو با ایرنا به افزایش ۷۵ میلیون متر مکعبی گازرسانی به نیروگاه‌ها اشاره کرده و گفته است که در حالی که میانگین مصرف گاز در نیروگاه‌ها در فروردین ماه ۱۲۰ میلیون متر مکعب در روز بود، این رقم در روز گذشته به ۱۹۵ میلیون متر مکعب رسیده است.
به گزارش ایرنا، با بهره‌برداری از فازهای پارس جنوبی در سال‌های اخیر، اکنون اغلب نیروگاه‌های حرارتی کشور به شبکه گاز متصل شده‌اند و گاز طبیعی جایگزین سوخت مایع مانند نفت کوره شده است که علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی، از آلودگی محیط زیست نیز جلوگیری کرده است.

ایرنا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5571

کلیدواژه

گرم شدن هوا

گازرسانی به نیروگا‌های حرارتی

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها