نفت / شناسه خبر: 5548 / تاریخ انتشار : 1398/2/21 19:12
|

افتتاح ان جی ال ۳۱۰۰ تا آبان ۹۹

مدیر سایت ان جی ال ۳۱۰۰ با اشاره به اینکه بودجه درنظرگرفته شده برای احداث این پروژه حدود ۶۰۰ میلیون دلار است، گفت: ان جی ال ۳۱۰۰ تا آبان ماه ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.

نفتی ها /کمایی مدیر سایت ان جی ال ۳۱۰۰ در بخش خبری ساعت ۱۴ شبکه اول سیما گفت: هدف از اجرای پروژه ان جی ال ۳۱۰۰ جلوگیری از هدررفت و سوزاندن گازهای همراه نفت ناشی از چاه های نفتی منطقه است.

کمایی افزود: مبلغ درنظر گرفته شده برای این پروژه حدود ۶۰۰ میلیون دلار است و انشاءالله تا آبان ماه ۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.

در بخشی از این گزارش، تازنگ سرپرست اجرایی سایت ان جی ال ۳۱۰۰ گفت: در حوزه زیرساخت ما پیشرفتی حدود ۴۰ درصد داشته ایم.

هدف از اجرای پروژه ان. ‌جی. ‌ال ۳۱۰۰ دهلران، جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه با نفت حوزه نفتی دزفول شمالی و جنوب غرب ایلام به ظرفیت روزانه ۲۷۰ میلیون فوت مکعب گاز، تامین خوراک مورد نیاز پتروشیمی دهلران و تولید ارزش افزوده، تامین گاز مورد نیاز جهت تزریق به چاه‌های منطقه و افزایش طول عمر آنها است. با تکمیل و راه اندازی دو فاز این پروژه، محصولاتی شامل ۷۴ میلیون فوت مکعب گاز سبک شیرین، ۱۰۵ میلیون فوت مکعب گاز سبک ترش، ۴۶ هزار بشکه C۲+ و ۱۱۷۰ بشکه میعانات گازی ترش به صورت روزانه تولید خواهد شد. این پروژه افزون بر ارزش اقتصادی چشمگیر ناشی از جلوگیری از هدر رفت گازهای همراه که سالها در این منطقه سوزانده می شدند، آثار قابل توجهی نیز در صیانت از محیط زیست این منطقه در بردارد. علاوه بر این، اشتغال زایی و ایجاد رونق اقتصادی در منطقه دهلران را نیز می توان از دیگر نتایج انجام این پروژه ملی در غرب کشور دانست. اجرای پروژه ان جی ال ۳۱۰۰ به صورت EPCF به گروه شرکت اویک واگذار شده است و عملیات اجرایی این پروژه که کلنگ آن در شهریورماه ۹۵ زده شده، از آبان ماه همان سال آغاز شده است. کارفرمای این پروژه شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی نفت (اپیک) و ارزش طرح یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار است.

گفتنی است فاز اول پتروشیمی دهلران قرار است ظرف ۴۲ ماه به بهره برداری برسد و فاز اول آن، الفین خواهد بود. منابع لازم برای احداث این پتروشیمی از صندوق توسعه ملی تامین شده است.

فارس

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5548

کلیدواژه

فاز اول پتروشیمی دهلرا

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها