نفت / شناسه خبر: 5411 / تاریخ انتشار : 1398/2/3 08:09
|

انتخاب هوشمندانه روز سرنوشت ساز زنگنه در بهارستان/ داستان احسنت‌هایی که خیال مرد اول نفت را راحت کرد!

ساعت سه امروز صحن علنی مجلس قرار است شاهد سوال و جواب نمایندگان مجلس از زنگنه باشد، اما این در حالی است که خود نمایندگانی که خواستار این سوال و جواب بودند امید چندانی به برگزاری این جلسه و حتی ثمر...

نفتی ها /امروز نهمین باری خواهد بود که زنگنه  برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مجلس پا به بهارستان خواهد گذاشت ، این بار هدایت الله خادمی و علی ساری نمایندگان ایذه و اهواز به طرج چندین سوال از زنگنه  خواهند پرداخت که مهمترین آنها به نحوه گازرسانی و توزیع ناعادلانه آن در کشور و اخذ سهم فروش گاز ایران در بازار جهانی است؛ اما سوال دوم هم به دو ابهام در ۲ قرارداد کرسنت و توتال اختصاص خواهد یافت.  
اما این در حالی است که نمایندگان خواستار این پرسش و پاسخ اکنون به شدت دلسرد هستند و معتقدند امروز روز مناسبی برای این جلسه نیست زیرا به علت تعطیل بودن مجلس در روزهای چهارشنبه بیشتر نمایندگان سه شنبه ظهر در صحن حضور ندارند. ضمن آنکه به گفته این نمایندگان برگزاری این جلسه بعد از کش‌وقوس‌های فراوان و بعد از چندین بار منتفی شدن درنهایت برای امروز تنظیم شده است .
در این میان هدایت الله خادمی، یکی از اعضای کمیسیون انرژی به خبرنگار "نفتی‌ها" گفت: مجلس در حال حاضر به حیاط  خلوتی برای زنگنه تبدیل شده است تا بتواند بدون هیچ گونه مطالبه گری‌ از جانب نمایندگان به فعالیت‌های خود که اغلب هم مشکل ساز بوده بپردازند و از پاسخگویی به مشکلات موجود شانه خالی کند.
خادمی می‌گوید وظیفه اصلی نمایندگان مجلس قانون‌گذاری و نظارت بر کار دولت است، اما امان از روزی که ناظر دولت بشود کارمند دولت؛ در واقع روزی که وزیر نفت به استخدام نمایندگان مجلس در وزارت نفت افتخار کرد؛ و نمایندگان هم برای این جمله زنگنه «احسنت احسنت» گفتند همین احسنت‌ها کار خود را در مجلس کرد و زنگنه باز هم بدون آنکه راجع به اشتباهات گذشته خود توضیحی بدهد باز هم بر صندلی وزارت نشست تا قرارداد ببندد و فسخ کند و جریمه ندهد.
این نماینده مجلس در ادامه افزود: در حالی که بیشتر نمایندگان ما وام‌دار وزارت نفت هستند  پس نباید امید چندانی به کارآمدی مجلس داشت.
افزون بر این خادمی در رابطه با احتمال دریافت دومین کارت زنگنه متذکرشد: اگر آقای وزیر پاسخ قانع کننده برای ما نداشته باشد احتمالا کارت زرد دریافت خواهد کرد و در معرض استیضاح قرارمی‌گیرد.ضمن آنکه نباید فراموش کرد که این کارت زرد در اصل ماجرا و مشکلاتی که وجود دارد تغییری ایجاد نمی‌کند.
در پایان باید گفت درست است که نباید فراموش شود که وزارت نفت روزهای سختی را در پیش دارد وفعالیت‌های این وزارتخانه با توجه به تحریم‌های نفتی در حال سخت‌تر شدن است؛ اما نباید این نکته را هم فراموش کنیم که صنعت نفت این روزها بیش ازروزهای قبل نیازمند همراهی نیروهای متخصص و باتجربه است.ضمن آنکه بیش از این موارد نیازمند قدری انتقادپذیری است.

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5411

کلیدواژه

هدایت الله خادمی

علی ساری

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها