نفت / شناسه خبر: 5338 / تاریخ انتشار : 1398/1/21 16:08
|

شیل آمریکا به کما رفت

حجم تولید نفت ایالت تگزاس آمریکا به‌تازگی نخستین افت ماهانه خود را در بیش از یک سال گذشته تجربه کرده است و تولید نفت چاه‌های منطقه پرمین ایالت تگزاس که بزرگ‌ترین میدان نفتی آمریکاست نیزدر حال کاهش است

نفتی ها /حجم تولید نفت ایالت تگزاس آمریکا به‌تازگی نخستین افت ماهانه خود را در بیش از یک سال گذشته تجربه کرده است و تولید نفت چاه‌های منطقه پرمین ایالت تگزاس که بزرگ‌ترین میدان نفتی آمریکاست نیزدر حال کاهش است.
از سویی دیگر نیز برخی تولیدکنندگان شیل با شکست طرح های هزینه ای و کاهش خریداران سرمایه ها، به کم کردن تعداد نیروی کار روی آورده اند. سرمایه‌گذاران تقاضای بیشتری برای سود دارند ؛ همچنین شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا در ۶ هفته پیاپی کاهش داشت و تنها در هفته گذشته این رقم افزایش یافت.

گفتنی است شاخص‌های تولید آینده نفت آمریکا نشان می‌دهد که دیگر زمان افزایش خیره‌کننده تولیدات خیره کننده نفت آمریکا به پایان رسیده است واین تولید  نمی‌تواند بدون چالش ادامه یابد و به نظر می‌رسد به سوی یک رکود میان‌مدت حرکت خواهد کرد.

در واقع شرکت‌های شیل در تولید نفت آمریکا رکورد زدند ولی سال‌ها هزینه‌های سنگین باعث شده حالا سرمایه‌گذاران فشار بیاورند که هزینه ها کاهش یابند و پول نقد برای تامین سود به جای تولید نفت بیشتر استفاده شود و انتظار می رود فشار سرمایه داران بر شرکت‌های شیل افزایش یابد. طبق نظر تحلیلگران، تعدیل نیروی بیشتری در این صنعت در پیش است ، چون شرکت ها میخواهند ساختار هزینه های خود را درست کنند .
همچنین شرکت لاردو پترولیوم که مقر آن در اوکلاهاما است، روز سه‌شنبه اعلام کرد حدود ۲۰ درصد از ۳۴۰ کارگر خود را کنار می‌گذارد که سالانه ۳۰ میلیون دلار برایش صرفه جویی به دنبال دارد. این شرکت سرپرست مالی خود را هم عوض کرد .
جیمز وست، تحلیلگر مؤسسه اورکور آی‌اس‌آی، گفت: برای بعضی از شرکت‌ها، تولید می‌تواند به رکود برسد و حتی کاهش یابد. فکر می‌کنم شاهد بازنگری‌هایی در پیش‌بینی مجموع رشد تولید نفت آمریکا خواهیم بود.
مؤسسه اورکور پیش از این پیش‌بینی می‌کرد شمار دکل‌های حفاری نفت در آمریکا در سال ۲۰۱۹ میلادی ۶ درصد افزایش داشته باشد، اما هفته گذشته این مؤسسه پیش‌بینی کرد این رقم در سال جاری میلادی یک درصد کاهش خواهد یافت.
 

OilPrice

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5338

کلیدواژه

تولید نفت شیل آمریکا

نفت ایالت تگزاس آمریکا

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها