نفت / شناسه خبر: 5282 / تاریخ انتشار : 1398/1/15 14:35
|

ترامپ برای انتخابات نفت ارزان می‌خواهد

کارشاناسان می‌گویند:ترامپ در دوره نخست ریاست جمهوری خود اقدامی برای توقف صادارت نفت ایران انجام نخواهد داد زیرا برای انتخابات پیش رو نیاز به نفت و بنزین ارزان دارد.

نفتی ها /در حالی که هنوز ۲۰ ماه تا انتخابات ریاست جمهوری مانده، ترامپ به طور واضح نگران نوسانات کوتاه مدت در قیمت نفت است و این در صورتی است که یکی از ممهترین عوامل این نوسان و نابه سامانی در حوزه نفت و انرژی شخص خودش است.
این روزها با این که همه می‌دانند، قیمت بنزین خط قرمز دونالد ترامپ است، اما منتظرند تا ببینند، آیا دولت آمریکا معافیت ها از تحریم های ایران را که به هشت کشور وارد کننده نفت ایران داده شده بود تمدید می کند یا خیز .
در همین راستا تحلیلگران گروه اوراسیا طی تحقیقی گفتند علیرغم این که کاخ سفید اعلام کرده معافیت ها از تحریم های نفتی ایران را در اوایل ماه مه تمدید نمی‌کند، آمریکا احتمالاً در صفر کردن صادرات ایران شکست می خورد .
آنها همچنین اضافه کردند، با توجه به کاهش تولید اوپک و غیر اوپک و شرایط ونزوئلا، بازار نفت احتمالا نمی تواند کاهش ۱.۳ میلیون بشکه ای نفت خام ایران را بدون تاثیر بر قیمت داخلی بنزین تحمل کند.
از سویی دیگر، برایان هوک فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران گفت: اکنون شرایط بازار نفت بهتر است و می توانیم روند صفر کردن صادرات نفت ایران را تسریع کنیم. بنابراین نیازی به تمدید معافیت ها نیست .
گفته می‌شود، این اظهارات در حالی بیان شده که تیم امنیت ملی آمریکا در مورد لغو معافیت ها با دولت اختلاف دارد  و به نظر می‌رسد وزارت امور خارجه آمریکا موافق رویکردی انعطاف پذیرتر در مورد هدف دولت آمریکا در صفر کردن صادرات نفت ایران است .
کارشناسان می‌گویند: لغو کردن تمام معافیت ها غیرمحتمل است و مشاوره مدیریت ریسک سیاسی با توجه به پیامدهای لغو معافیت ها برای روابط دو جانبه بین بازار انرژی و آمریکا، احتمال لغو معافیت ها را ۱۵ درصد تخمین می زند .
و حال باید دید رئیس جمهور آمریکا که مدام بر نگرانی در مورد قیمت داخلی بنزین تأکید می کند برای ادامه ریسات جمهوری خود تن به شکست در مقابل تحریم‌های ایران خواهد داد یا خیر.CNBC
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5282

کلیدواژه

ترامپ

تحریم

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها