نفت / شناسه خبر: 5237 / تاریخ انتشار : 1397/12/22 01:31
|

رای مخاطبین نفتی‌ها به وضعیت پتروشیمی‌ها/بالاخره رئیس کیست؟

از نظر ۸۲ درصد مخاطبین نفتی‌ها، شرکت های پتروشیمی هنوز هم دولتی هستند، و وزارت نفت هم درمدیریت سازمانی آنها دخالت دارد.

نفتی ها /از نظر ۸۲ درصد مخاطبین نفتی‌ها،  شرکت های پتروشیمی هنوز هم دولتی هستند، و وزارت نفت هم درمدیریت سازمانی آنها دخالت دارد.

بعد از این‌که زنگنه در جمعی دوباره تاکید کرده بود که شرکت‌های پتروشیمی خصوصی بوده و وزارت نفت در مدیریت آنها دخالتی ندارد، پایگاه تحلیلی خبری نفتی‌ها هم در نظرسنجی این هفته خود مخاطبینش خواسته بود تا نظر خود را در این خصوص اعلام کنند.
و طبق آمارهای به دست آمده در این نظر سنجی دیده شد که ۸۲ درصد از  مخاطبین نفتی ها با سخنان اخیر زنگنه اعلام مخالفت کردند و به نظر آنها شرکت های  پتروشیمی هنوز هم دولتی هستند.


البته باید این نکته را بی‌افزاییم که هر مسئولی هم در این خصوص نظر خاص خود را دارد، اما بر همگان مبرهن است، که  برای خصوصی‌سازی در کشور و حداقل در حوزه نفت و انرژی، ساز و کار مرتبی وجود ندارد و افرادی که عهده‌دارمسئولیت می‌شوند تخصص‌های لازم را ندارند، و همواره این سوال مطرح است که  اگر پتروشیمی‌ها خصوصی محسوب می شوند،دلیل اینکه مدیران هلدینگ پتروشیمی‌ها با امضای وزیر نفت منصوب می شوند،چیست؟
بنابراین به نظر می‌رسد،درحال حاضر براساس یک برنامه صوری از پتروشیمی‌ها به عنوان زیرمجموعه بخش خصوصی یاد می‌شود،
اما در پایان نیز نباید این نکته را فراموش کنیم که، حتی اگر پتروشیمی ها زیرمجموعه بخش خصوصی باشند،باید تابع قوانین حاکم برکل کشور باشند،همان‌گونه که سایر صنایع مختلف فعال در بخش خصوصی تابع قوانین مختلف کشور به خصوص در حوزه ایمنی هستند و درصورت عدم رعایت قوانین و مصوبات راهکار قانونی برای برخورد قاطع قانونی در دستگاه قضا مشخص شده و راه گریزی در این زمینه نیست،بنابراین درصورت وجود نواقص در برخی بخش های پتروشیمی ها نباید با مطرح کردن این موضوع که این بخش به بخش خصوصی ارتباط دارد و نمی توان بر آن نظارت داشت،از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرد.

شما مخاطبین عزیز هم می‌توانید برای شرکت در این نظر سنجی اینجا کلیک کنید.

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5237

کلیدواژه

پتروشیمی

زنگنه

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها