نفت / شناسه خبر: 40200 / تاریخ انتشار : 1399/12/2 15:11
|

مدیران پتروشیمی‌های فعال در ماهشهر نگران باشند!

بازگشت بندر ماهشهر به بحران کرونایی نگران کننده شده است دراین بین اما هستند پتروشیمی‌هایی که به اذعان مسوولان امر، توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی ندارند.

نفتی ها /این روزها حال بندر ماهشهر خوب نیست. بازگشت این بندر به بحران کرونایی و تغییر رنگ ماهشهر به قرمز خبر از وضعیت نگران کننده این بندر اقتصادی و استراتژیک کشور دارد. دراین بین اما هستند پتروشیمی‌هایی که به اذعان مسوولان امر، توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی ندارند.
دراین بین به نظر می‌رسد ۲ متهم اصلی این امر شامل پتروشیمی بندرامام و پتروشیمی امیرکبیر هستند. یک پتروشیمی متهم به رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی شامل عدم کاهش ساعت کاری و یا کاهش تعداد نیروهای انسانی فعال در مجتمع خود است و دیگری متهم به آغاز تعمیرات اساسی است که نیاز به افزایش نیروی انسانی فعال در مجتمع است.
دراین بین اما روابط عمومی پتروشیمی امیرکبیر با انتشار خبری تاکید کرده این تعمیرات اضطراری خواهد بود و در زمانی کوتاه به اتمام خواهد رسید.درعین حال خاطرنشان ساخته که تمام پروتکلهای بهداشتی رعایت خواهد شد. درحالیکه ایجاد اورهال در یک مجتمع پتروشیمی که نیازمند افزایش نیروی انسانی است از اساس پروتکل‌های بهداشتی را زیرسوال خواهد برد که دراین بین تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی دردی از کاهش وضعیت اضطرار کرونایی در منطقه دوا نمی‌کند.
برهمین اساس سرپرست فرمانداری بندر ماهشهرخواستار آن شده تا شرکت پتروشیمی امیرکبیر در مورد کیفیت انجام بازآماد و اورهال در شرایط قرمز کرونایی اطلاع‌‌رسانی شفاف داشته باشد.
بنابرگفته های سرپرست فرمانداری شهرستان بندرماهشهر، کیفیت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، مدت زمان دقیق اجرای فرآیند بازآماد و اورهال و نحوه شیفت‌بندی کارکنان موارد مهمی است که پتروشیمی امیرکبیر باید در مورد آنها اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف کند.
بنابراظهارات بندری، نظارت مستمر مرکز بهداشت شهرستان بندر ماهشهر بر فرآیند اجرایی شیوه‌نامه‌های بهداشتی در این طرح و همچنین عدم استفاده از کارگران شهرهای آلوده و قرمز در مراحل انجام بازآماد و اورهال لازم و ضروری است.
ازسویی دیگر پتروشیمی بندرامام نیز متهم دیگر این داستان در بندر ماهشهر است. گفته می‌شود مسوولان این شرکت در مقابل اعمال این محدودیت‌ها مقاومت می‌کنند و این امر منجر به افزایش نگرانی‌ها در خصوص افزایش تعداد مبتلایان به  کرونا درمیان کارکنان این شرکت گشته است.
دراین زمینه نیز فریدون بندری فرماندار شهرستان بندر ماهشهر از تذکر جدی به این شرکت خبر داده و متذکرشده به شکل جدی تاکید کردیم که تمام پروتکل‌های لازم باید از سوی پتروشیمی بندر امام اجرا شود.
دراین بین گفته می‌شود تعداد پتروشیمی‌های متخلف در این منطقه بیش از ۲ متهم نام برده دراین گزارش هستند که به نظر می‌رسد در اولین قدم باید به فکر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی باشند که عدم رعایت آنان می‌تواند منجر به توقف فعالیت این مجتمع‌ها در این روزهای سخت اقتصادی گردد. چراکه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بالاخص در مجتمعی چون بندرامام که حدود ۷ هزار پرسنل را در خود جای داده می‌تواند منجر به فاجعه ای تاسف انگیز و بی بازگشتی گردد که تمام منطقه را تحت الشعاع قرار دهد! بنابراین توصیه جدی به مسوولان پتروشیمی‌های فعال دراین منطقه حفظ کامل پروتکل‌های بهداشتی است که در صورت عدم رعایت آن قطعا در میان مدت دود آن به چشم خودشان خواهد رفت!

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40200

کلیدواژه

بندر ماهشهر

مدیران بندر ماهشهر

کرونا در بندر ماهشهر

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها