نفت / شناسه خبر: 40002 / تاریخ انتشار : 1399/11/6 08:16
|

روایتی از وضعیت امروز پتروشیمی تبریز! / تبریزی‌ها چگونه بورسی شدند؟

به اذعان مدیر روابط عمومی پتروشیمی تبریز، تیتر عنوان شده دراین گزارش این ذهنیت را در ذهن ایجاد می‌کند که این پتروشیمی زیان ده بوده در حالیکه از سال ۱۳۹۵ این مجتمع بهترین روزهای خود را سپری می‌کند.

نفتی ها /روز گذشته پایگاه خبری "نفتی‌ها" با انتشار گزارشی تحت عنوان " پتروشیمی تبریز و ضرر ۱۸۰ میلیارد تومانی در هر سال/ ماجرا چیست؟" به موضوع مشکلات تامین خوراک این مجتمع پس از اقدام پالایشگاه تبریز در خصوص قطع خوراک این مجتمع طی سال‌های گذشته و تامین خوراک این مجتمع پتروشیمی از روش‌های هزینه بر دیگر چون انتقال تانکری خوراک پرداخت. دراین گزارش به این نکته اشاره گردیده بود که ضرر ناشی از اقدام پالایشگاه تبریز که روزی احداث یک پتروشیمی در همجواری آن در جهت تامین راحت تر و به صرفه تر خوراک بوده با احتساب نیاز ۵۵ تانکری خوراک این پتروشیمی در هر روز، هزینه ۱۸۰ میلیارد تومانی در هر سال را به این مجتمع پتروشیمی تحمیل کرده و این امر ضرر ناشی از این اقدام عنوان شده بود.
این درحالی است که به اذعان مدیر روابط عمومی پتروشیمی تبریز، تیتر عنوان شده دراین گزارش این ذهنیت را در ذهن ایجاد می‌کند که این پتروشیمی زیان ده بوده در حالیکه از سال ۱۳۹۵ تا کنون این مجتمع بهترین روزهای خود را سپری می‌کند.
دراین بین اگرچه قصد "نفتی‌ها" زیرسوال بردن عملکرد موفق این مجتمع نبوده و تنها روایتی از یک اتفاق داشته اما باید تاکید داشت این مجتمع پتروشیمی که این روزها تلاش برای ورود به بورس را پشت سر می‌گذارد قطعا بنابر قوانین بورس سه سال سوددهی را پشت سر گذاشته که امروز در تلاش برای بورسی شدن است!
براساس این گزارش متن توضیحات روابط عمومی پتروشیمی تبریز عینا بدون هیچگونه دخل و تصرفی به شرح ذیل می‌باشد.
پتروشیمی تبریز یکی از سودآورترین شرکت های پتروشیمی کشور است!
پتروشیمی تبریز در حالی خود را آماده ورود به بورس می کند که با  احداث خط اتیلن و اجرای پروژه  گازی کردن کوره الفین و افزایش ظرفیت ذخیره سازی خوراک پیش از بیست درصد افزایش ظرفیت داشته و با ۵۶ درصد افزایش فروش یکی از سود آورترین شرکت‌های پتروشیمی در نوع خود تلقی می‌شود.
این شرکت در سال آتی با بهره‌برداری از پروژه در حال اجرا احداث واحد پلی پروپیلن نانها به ظرفیت خود اضافه خواهد کرد  و از نظر تنوع و سود آوری گام بزرگی خواهد برداشت.

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40002

کلیدواژه

پتروشیمی تبریز

جوابیه پتروشیمی تبریز

کوره الفین

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها