نفت / شناسه خبر: 39894 / تاریخ انتشار : 1399/10/16 08:04
|

پاسخ متن به نامه کارشناسان: فقط خوزستانی‌ها را در یادآوران استخدام کردیم!/ اعلام آمادگی "نفتی‌ها" برای انتشار پاسخ مستند کارشناسان

به تازگی از سوی روابط عمومی شرکت متن به ایمیل "نفتی‌ها"ارسال گردیده است و اخراج پرسنل و بکارگیری متقاضیان شغل از خارج استان خوزستان را خلاف واقع دانسته است.

نفتی ها /اواخر آبانماه سالجاری "نفتی‌ها" اقدام به  انتشار نامه تعدادی از کارشناسان شرکت متن که به ایمیل این پایگاه خبری ارسال گردیده بود با عنوان " انتشار نامه پر از ابهام جمعی از کارشناسان شرکت متن(بخش دوم)/ ظاهرا در یادآوران هم خبرهایی است!"کرد. دراین بین شرکت متن همانند نحوه انتشار این نامه در ۲ بخش مختلف اقدام به ارائه پاسخ به ابهامات طرح شده نمود که بخش دوم این توضیحات در خصوص ابهامات موجود در نحوه مدیریت میدان یادآوران به تازگی از سوی روابط عمومی شرکت متن به ایمیل "نفتی‌ها"ارسال گردیده است. دراین بخش از توضیحات، شرکت متن به شدت بر صحت نداشتن اظهارات درج شده درنامه کارشناسان تاکید کرده و متذکر شده اخراج پرسنل و بکارگیری متقاضیان شغل از خارج استان خوزستان، خلاف واقع است. ازسویی در جوابیه ارسالی، روابط عمومی این شرکت مکررا بر اثبات اظهارات درج شده دراین نامه توسط کارشناسان مذکوراصرار ورزیده که دراین بین پایگاه خبری "نفتی‌ها" با توجه به رسالت خود اعلام آمادگی می‌نماید تا مستندات و پاسخ کارشناسان به این توضیحات را جهت تنویر افکار عمومی منتشر نماید.
متن توضیحات ارسالی روابط عمومی شرکت متن به دومین بخش از نامه پرابهام کارشناسان نسبت به عملکرد این شرکت را بدون هیچگونه دخل و تصرفی در متن زیر بخوانید.

سردبیر محترم خبرگزاری "نفتی‌ها"
با سلام

پاسخ بخش دوم "نامه پر از ابهام جمعی از کارشناسان شرکت متن"
احتراماً در پی انتشار بخش دوم نامه منتصب به جمعی از کارشناسان شرکت متن در وب سایت نفتی‌ها در تاریخ ۲۷/۰۸/ ۱۳۹۹ جهت تنویر اذهان خوانندگان محترم پاسخ به بخش دوم  ابهامات مطرح شده در خصوص میدان نفتی یادآوران ارائه می‌گردد. بدیهی است مدارک و مستندات کافی برای رد ادعاهای مطرح شده موجود و قابل ارائه است.
لذا خواهشمند است با عنایت به ماده ۲۳ قانون مطبوعات، پاسخ ذیل در کوتاهترین زمان ممکن در خروجی آن خبرگزاری منعکس گردد.
الف- پاسخ ادعای اخراج بی دلیل پرسنل طرح یادآوران :
ادعای مطرح شده در خصوص اخراج پرسنل و بکارگیری متقاضیان شغل از خارج استان خوزستان، خلاف واقع است و ادعا کنندگان ‌می‌بایست ادعای خود را در این خصوص اثبات نمایند؛ گفتنی است خط مشی شرکت ملی نفت ایران در بکارگیری پرسنل فنی و غیرفنی، حداکثر استفاده از ظرفیت اهالی بومی منطقه است که این امر در منطقه غرب کارون و علی الخصوص طرح توسعه میدان یادآوران تحت نظارت نهادهای ذیربط در استان (اداره کار و امور اجتماعی، کمیته تامین استان و ...) با جدیت انجام می‌گردد. بنابراین ادعای مطرح شده مردود بوده و تکذیب می‌گردد.
ب- عقد و تمدید قرارداد پیمانکاران فرعی و مخالفت با تسویه حساب پیمانکاران فرعی توسط شرکت سینوپک
درخصوص ادعای عقد و تمدید قراردادهای پیمانکاران فرعی و مخالفت با تسویه حساب پیمانکاران فرعی توسط شرکت سینوپک نظر خوانندگان را به موارد ذیل جلب می‌نماید:
اولاً : ارتباط طرح توسعه میدان نفتی یادآوران بعنوان نماینده شرکت ملی نفت ایران تنها با شرکت سینوپک بعنوان پیمانکار اصلی طرف قرارداد بوده و طرح مذکور با هیچ یک از پیمانکاران فرعی قرارداد ارتباط حقوقی ندارد. بنابراین عقد و تمدید قرارداد پیمانکاران فرعی اساساً مربوط به پیمانکار اصلی بهره‌برداری از میدان است. ثانیاً : طرح توسعه میدان نفتی یادآوران بر اساس وظایف قانونی خود موظف به نظارت بر عملکرد پیمانکار اصلی و پیمانکاران فرعی ایشان است؛ بنابراین طرح توسعه میدان یادآوران با در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری و کیفیت خدمات پیمانکاران فرعی و قوانین و مقررات، درخواست پیمانکار اصلی (سینوپک) برای تمدید قرارداد و یا برگزاری مناقصه را بررسی و براساس وظیفه نظارتی و قانونی خود اعلام نظر می‌نماید. ثالثاً : در خصوص پیمانکار نامبرده شده، میزان کاهش بیشتر از رقم اعلام شده بوده که تماماً در قرارداد ایشان اعمال گردیده است. ضمن اینکه علاوه بر کاهش اعمال شده، با انجام نظارت بر عملکرد پیمانکار یادشده، هزینه‌های این بخش بهینه گردیده است. رابعاً : طرح توسعه میدان یادآوران با توجه به اهمیت پیوستگی تولید از میدان مشترک، بر کلیه فرآیندهای فنی- مالی و عملکرد کیفی پیمانکار اصلی نظارت دائمی دارد تا از ایجاد شرایطی که باعث تهدید و اخلال در تولید است پیشگیری نماید. یکی از مهمترین این عوامل که در صورت سهل انگاری باعث اخلال جدی در فرآیند تولید می‌گردد عدم پرداخت مطالبات پیمانکاران فرعی است. لذا بر خلاف ادعای مطرح شده طرح توسعه میدان یادآوران بطور مستمر پرداخت مطالبات پیمانکاران فرعی را مورد نظارت قرار داده و صورتحسابهای پیمانکاران فرعی در موعد قانونی پرداخت می‌گردد. بنابراین ادعای مطرح شده در این خصوص تکذیب می‌گردد.  
در خصوص ادعای مطرح شده در مورد ارتباط با نمایندگان مجلس ذکر این نکته ضروری است که مدیران طرح توسعه میدان یادآوران علاوه بر وظایف خطیر توسعه و تولید از میدان، براساس قانون وظایف دیگری در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی در حوزه جغرافیایی میدان بر عهده دارند. در این راستا ارتباط با سایر مسئولین استانی شامل نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، فرمانداری شهرستانها و سایر ادارات نهادها امری بدیهی است.
با عنایت به جمیع موارد ذکر شده ادعاهای مطرح شده تکذیب می‌گردد و ادعاهای مطرح شده اینچنینی بدون ارائه مستندات، ظلم بر مجموعه زحمتکشان صنعت نفت کشور است.
این شرکت حق پیگیری حقوقی و قضایی خود را مستند به تبصره ۳ ماده ۲۳ قانون مطبوعات محفوظ می دارد.
متن گزارش اولیه "نفتی‌ها" را اینجا بخوانید.

 

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39894

کلیدواژه

یادآوران

میدان نفتی یادآوران

شرکت متن

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها