نفت / شناسه خبر: 38866 / تاریخ انتشار : 1399/5/15 12:09
|

صندوق بین المللی پول: تقاضای جهانی برای نفت ۸ درصد در ۲۰۲۰ کاهش می یابد

صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود اعلام کرد بحران ویروس کرونا باعث شده تقاضای جهانی برای نفت حدود ۸ درصد در سال جاری میلادی نسبت به سال قبل کاهش داشته باشد.

نفتی ها /به نقل از اویل پرایس، صندوق بین المللی پول در گزارش جدید خود اعلام کرد بحران ویروس کرونا باعث شده تقاضای جهانی برای نفت حدود ۸ درصد در سال جاری میلادی نسبت به سال قبل کاهش داشته باشد.
صندوق بین‌المللی پول در گزارش خود با عنوان «بی ثباتی های جهان و بحران ویروس کرونا» اعلام کرد قیمت نفت در سال جاری میلادی ۴۱ درصد کمتر از ۲۰۱۹ خواهد بود. تأثیر مستقیم قیمت پایین نفت بر تجارت جهان در اقتصادهای مختلف متفاوت و نشان دهنده وابستگی آنها به صادرات و واردات نفت است.
پیش بینی صندوق بین المللی پول برای تقاضای نفت در جهان در سال جاری همگام با پیش بینی سایر نهادها مثل آژانس بین المللی انرژی و اوپک است.
 آژانس بین‌المللی انرژی ماه گذشته در آخرین گزارش خود از بازار نفت اعلام کرد تقاضای جهانی برای نفت ۷.۹ میلیون بشکه در روز در سال جاری میلادی کاهش می یابد. این آژانس اعلام کرد افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان و اعمال دوباره قرنطینه در بسیاری کشورها بی ثباتی در مورد تقاضای جهانی نفت در ۲۰۲۰ را افزایش می دهد.
 انتظار می‌رود جهان در سال جاری میلادی به طور متوسط ۹۲.۱ میلیون بشکه در روز نفت مصرف کند.مصرف جهانی نفت به طور معمول سالانه برابر با ۱۰۰ میلیون بشکه در روز است.
اوپک انتظار دارد کل تقاضای نفت جهان ۸.۹ میلیون بشکه در روز در ۲۰۲۰ کاهش یابد و سپس ۷ میلیون بشکه در روز در ۲۰۲۱ بالا برود. این رقم هنوز هم پایین تر از سطح تقاضا در ۲۰۱۹ است.
سقوط قیمت نفت و کاهش تولید پس از همه گیری ویروس کرونا به صادرکنندگان نفت در خاورمیانه و شمال آفریقا ضربه سختی زده است. صندوق بین‌المللی پول ماه گذشته اعلام کرد انتظار می‌رود کل درآمد نفت این کشور ها ۲۷۰ میلیارد دلار کمتر از سال گذشته میلادی باشد./تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/38866

کلیدواژه

مقام صندوق بین المللی پول

صندوق بین المللی پول

تقاضای جهانی برای نفت

قیمت نفت

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها