نفت / شناسه خبر: 38865 / تاریخ انتشار : 1399/5/15 12:06
|

ماجرای آتش سوزی در نیروگاه سمنان چه بود؟

نیروگاه سمنان اکنون بدون اختلال، در مدار بهره برداری است و آتش سوزی روز گذشته این نیروگاه، صرفا در قسمت مربوط به مخازن سوخت که در محوطه باز نیروگاهی قرار دارد رخ داده است ...

نفتی ها /نیروگاه سمنان اکنون بدون اختلال، در مدار بهره برداری است و آتش سوزی روز گذشته این نیروگاه، صرفا در قسمت مربوط به مخازن سوخت که در محوطه باز نیروگاهی قرار دارد رخ داده است که علت حادثه هنوز توسط کارشناسان نیروگاه و سازمان آتش نشانی در دست بررسی است.

ظهر دیروز نیروگاه سیکل ترکیبی سمنان دچار آتش سوزی شد. این آتش سوزی که با حضور به موقع نیروها آتش نشانی مهار شده بود، محور شایعه های فضای مجازی و رسانه‌های معاند شد، تا جایی در که در خصوص علت وقوع آن، گمانه‌زنی های عجیب مبتنی بر تخیلات مطرح شد.

پیگیری ها از هلدینگ پویا انرژی و نیروگاه سمنان حاکی از این است که این حادثه آتش سوزی، برخلاف آنچه در برخی خبرها ذکر شده بود، در تأسیسات نیروگاه رخ نداده و صرفا در قسمت مربوط به مخازن سوخت که در محوطه باز نیروگاهی قرار دارد رخ داده است که علت حادثه هنوز توسط کارشناسان نیروگاه و سازمان آتش نشانی در دست بررسی است اما برآوردهای فعلی و غیررسمی روی اختلالات فنی در خصوص بروز حادثه تأکید دارد.

به محض وقوع حادثه، با عملکرد سریع واحد اطفاء حریق نیروگاه و حضور سریع و همکاری موثر آتش نشانی منطقه و هماهنگی استانداری و شهرداری سمنان ظرف کمتر از یک ساعت آتش‌سوزی به طور کامل مهار شده و اکنون نیروگاه در شرایط نرمال در حال کار است.

بنابر گزارش های منتشر شده، این حادثه هیچ گونه خسارت جانی در پی نداشته و خسارت مالی آن کمتر از ۳۰ میلیون تومان برآورد شده است.

بدلیل پیک مصرف برق تابستانی، همه نیروگاهها با حداکثر توان خود در مدار هستند و این آتش سوزی نیز مانع از کارکرد این نیروگاه نشده تا بتواند در تامین برق پایدار شبکه برق در مرکز کشور حضور فعال و موثر داشته باشد./تسنیم

نیروگاه‌های حرارتی ,

تصویری از آتش سوزی روز گذشته نیروگاه سیکل ترکیبی شهید باکری سمنان

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/38865

کلیدواژه

هلدینگ پویا انرژی و نیروگاه سمنان

نیروگاه سمنان

ماجرای آتش سوزی در نیروگاه سمنان

آتش سوزی در نیروگاه سمنان

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها