نفت / شناسه خبر: 38590 / تاریخ انتشار : 1399/4/7 13:10
|

تعدیل نیروی غول نفتی آمریکا درپی بحران اقتصادی کرونا

شرکت نفتی اکسون موبیل در حال آماده‌سازی طرحی برای تعدیل نیرو در ایالات متحده است چرا که این غول نفتی درپی بحران اقتصادی ناشی از کرونا و کاهش تقاضا برای نفت به دنبال ایجاد یک ساختار سازمانی کوچک‌تر و ک

نفتی ها /رکت نفتی اکسون موبیل در حال آماده‌سازی طرحی برای تعدیل نیرو در ایالات متحده است چرا که این غول نفتی درپی بحران اقتصادی ناشی از کرونا و کاهش تقاضا برای نفت به دنبال ایجاد یک ساختار سازمانی کوچک‌تر و کارآمد‌تر است.
به نقل از بلومبرگ، منابع آگاه اعلام کردند که شرکت نفتی اکسون موبیل در حال آماده‌سازی طرحی برای تعدیل نیرو در ایالات متحده است چرا که این غول نفتی به دنبال ایجاد یک ساختار سازمانی کوچک‌تر و کارآمد‌تر است.

به گفته این منابع، بین ۵ تا ۱۰ درصد از کارمندان مستقر در ایالات متحده که مشمول ارزیابی‌های عملکردی هستند ممکن است پس از این ارزیابی در سال جاری میلادی این شرکت را ترک کنند.

بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود که این تعدیل نیرو مبتنی بر عملکرد باشد و به عنوان اخراج محسوب نمی‌شود. همه کارگران مشمول چنین ارزیابی‌هایی نیستند، که معمولاً برای مشاغل یقه سفید مانند کارمندان بخش مهندسی، امور مالی و مدیریت پروژه اعمال می‌شود.

اکسون در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیچ هدف مشخصی برای کاهش تعداد کارکنان وجود ندارد. این شرکت گفت: ما یک فرآیند دقیق مدیریت استعداد داریم که به طور مرتب عملکرد کارکنان را ارزیابی می‌کند.

دارن وودز، مدیر عامل اکسون، در جلسه سالانه سهامداران این شرکت در ماه گذشته اعلام کرد که در حالی که هیچ اخطار در نظر گرفته نشده است، این شرکت تعداد پیمانکاران خود را کاهش می‌دهد و در تلاش است که کوچکتر شود.

بررسی‌های سالانه اکسون پس از آن صورت می‌گیرد که این شرکت یک سال پیش بخش بالادست خود را مجدداً سازماندهی کرد تا آن را با سایر بخش‌های تجاری خود ادغام کند و مسئولیت‌پذیری را برای تصمیم گیری افزایش دهد./تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/38590

کلیدواژه

شرکت نفتی اکسون موبیل

بحران اقتصادی کرونا

ایالات متحده

تعدیل نیروی غول نفتی آمریکا

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها