نفت / شناسه خبر: 38564 / تاریخ انتشار : 1399/4/2 08:10
|

مدیرعامل تازه نفس پارس جنوبی با کارگران چه می‌کند؟

مدت کوتاهی از برمسند نشستن مدیرعامل جدید منطقه ویژه اقتصاد انرژی پارس می‌گذرد و دراین بین برخی از کارکنان فعال در این منطقه از رویکرد مبهم این مدیرعامل نسبت به این قشر می‌گویند.

نفتی ها /برخی از این کارگران با ارسال گلایه خود به اینستاگرام "نفتی‌ها" خواستار پاسخگوئی و البته شفاف سازی خرمدل شدند. به گفته این کارگران، خرمدل در مدت کوتاه حضورش برمسند مدیریت منطقه ویژه اقتصاد انرژی پارس علی رغم وجود مشکلات بسیار در بخش رسیدگی به نیروی انسانی و البته مدیریت منطقه بخش قابل توجهی از وقت خود را صرف کاهش هزینه ها با اولویت کاهش میزان حقوق پرسنل کرده است. به نحویکه به اذعان این کارگران در حال حاضر این مدیرعامل تازه نفس منطقه دستور کسر ۲۰ ساعت اضافه کاری تمامی پرسنل را صادر کرده است.
این درحالی است که تا پیش از این مدت طولانی سقف اضافه کار برای پرسنل اقماری ۸۰ ساعت و پرسنل روزکار ۱۲۰ ساعت تعریف شده بود و به نوعی مربوط به ترمیم حقوق پرسنل به خصوص نیروهای قراردادی و پیمانکاری میشده است. دراین بین گفته میشود این روند محاسبه اضافه کاریها همواره مورد تاکید مدیران سابق منطقه بوده تا جاییکه این امر همیشه به مدیران زیرمجموعه منطقه گوشزد می‌شده است اما  ظاهرا در بدو ورود این مدیر تازه نفس این آیتم کسر شده است!
ازسویی دیگر کارگران و پرسنل فعال این منطقه گلایه‌های دیگری نیز مطرح می‌کردند. به نحویکه باید گفت مشکلات پرسنل منطقه ویژه به یک الی دو مساله ختم نمی‌شود. از عدم تخصیص سهمیه‌های بهداشتی پرسنل اقماری و بی‌توجهی مسولان منطقه با توجه به شیوع بیماری کرونا  طی ۴ ماه گذشته گرفته  تا عدم تخصیص سهمیه میوه و شیر پرسنل اقماری طی این مدت و وضعیت نامناسب کمپ‌های مسکونی وعدم تخصیص سهمیه پتو،حوله بهداشتی و لباس کار.
برهمین اساس شاید بد نباشد مدیرعامل تازه نفس این منطقه در کنار کسر اضافه کاری پرسنل به فکر رفع مشکلاتی باشد که ادامه آن چون نبود سهمیه مواد ضد عفونی در شرایط این روزهای کشور ناشی از ویروس کرونا می‌تواند عواقب ناخوشایندی را رقم زند! ضمن آنکه در شرایط فعلی توجه به نیروی انسانی فعال در منطقه استراتژیکی چون پارس جنوبی می‌تواند به بهبود فرایند ارز آوری کشور یاری رساند. چراکه شاید بتوان پرسنل فعال در پارس جنوبی را نیروهای خط مقدم مقابله با دشمن نامید که این روزها هر چه در توان دارند در اختیار گرفته اند تا چرخ اقتصاد کشور بچرخد!

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/38564

کلیدواژه

منطقه ویژه اقتصاد انرژی پارس

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها