نفت / شناسه خبر: 28262 / تاریخ انتشار : 1399/2/13 08:16
|

جعفر ربیعی به دردسرافتاد؟ / صلاحیت مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس تایید می‌شود؟

از هلدینگ خلیج فارس خبر می‌رسد که با وجود گذشت بیش از ۲ ماه از معرفی هیات مدیره جدید این شرکت، نام اعضای جدید هنوز در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت نرسیده است، اما علت چیست؟

نفتی ها /از هلدینگ خلیج فارس خبر می‌رسد که با وجود گذشت بیش از ۲ ماه از معرفی هیات مدیره جدید این شرکت، نام اعضای جدید هنوز در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت نرسیده و گره اینکار در عدم ارسال تایید صلاحیت ربیعی مدیرعامل این شرکت از سوی سازمان بورس است. چراکه طبق قانون، برای ثبت هیات مدیره شرکت‌های سرمایه گذاری و نهادهای مالی در ثبت شرکت‌ها در ابتدا می بایست تاییدیه بورس برای آنان صادر گردد.
دراین بین گفته می‌شود تایید دیگر اعضای هیات مدیره از سوی سازمان بورس ارسال گردیده اما هنوز تاییدیه جعفر ربیعی ارسال نشده و نگرانی‌ها در خصوص رد صلاحیت احتمالی این مدیرعامل افزایش یافته است!
براساس این گزارش، پیش از این، سازمان بورس تنها صلاحیت حرفه ای هیات مدیره ها را تایید می‌نمود که اخیرا طی چند ماه گذشته تایید صلاحیت نهادهای نظارتی نیز به آن افزوده شده است.
برهمین اساس برخی از کارشناسان نسبت به تاییدنشدن صلاحیت برخی از اعضای جدید هیات مدیره هلدینگ خلیج فارس که به دلیل سابقه زنگنه در عدم طی روند اداری و دریافت تایید صلاحیت از سوی برخی از نهادهای نظارتی شهرت دارد، ابراز نگرانی می‌کردند که به نظر می‌رسد تایید صلاحیت این افراد طی نامه ای از سوی سازمان بورس به هلدینگ اعلام گردیده است.
اما دراین بین جعفر ربیعی همچنان در انتظار نامه تایید صلاحیت خود است که به اذعان برخی از کارشناسان عدم ارسال آن طی این مدت با ابهاماتی روبروست. ضمن آنکه باید یادآور شد هلدینگ خلیج فارس بزرگترین نهاد مالی ثبت شده در سازمان بورس است که قطعا عدم ارسال صلاحیت مدیرعامل این هلدینگ موضوع کوچکی نیست که این سازمان به راحتی از آن عبور کرده باشد مگر آنکه ابهاماتی دراین میان باشد. چراکه در حال حاضرطبق آنچه در اداره ثبت شرکت‌ها درج گردیده همچنان رحیمی رئیس هیات مدیره این هلدینگ محسوب می‌شود و البته ختلان نیز همچنان به صورت کاغذی نقش آفرین این هلدینگ محسوب می‌گردد. براین اساس گفته می‌شود سازمان بورس در این هفته در نهایت مجبور به ارسال نامه تایید و یا عدم تایید صلاحیت ربیعی است که باید دید چه اتفاقی در پیش است؟ اگرچه رایزنی‌هایی برای دریافت هر چه سریعتر این نامه در حال وقوع است!
اما قطعا لازم است نهادهای نظارتی با دقتی بیشتر به این موضوع و دلایل تاخیر در ارسال نامه سازمان بورس در خصوص تایید صلاحیت این مدیرعامل بپردازند چراکه نباید فراموش کرد در شرایط تحریم و روزهای جنگ اقتصادی باید نظارت بیشتری بر عملکرد شرکت‌هایی باشد که چرخ اقتصاد کشور به نوعی بر دور آنان می‌چرخد!

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/28262

کلیدواژه

هلدینگ

هلدینگ خلیج فارس

هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس

جعفر ربیعی

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها