نفت / شناسه خبر: 27996 / تاریخ انتشار : 1398/12/24 15:17
|

پیش‌بینی افت ۱۰‌میلیون‌بشکه‌ای تقاضای روزانه نفت جهان به‌دلیل کرونا

مصرف جهانی نفت به‌سرعت کاهش می‌یابد چون کشورهای غربی مبارزه خود علیه گسترش ویروس کرونا را شدیدتر کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شود تقاضای نفت روزانه ۱۰میلیون بشکه کاهش یابد.

نفتی ها / به نقل از بلومبرگ، سعد رحیم اقتصاددان ارشد در گروه تجارت نفت ترافیگورا می‌گوید تقاضای جهانی نفت بیشترین کاهش را طی تاریخ داشته است و به‌زودی روزانه ۱۰ میلیون بشکه در روز کم می‌شود.

 رحیم در یک مصاحبه گفت: «مصرف جهانی نفت به‌سرعت کاهش می‌یابد چون کشورهای غربی مبارزه خود علیه گسترش ویروس کرونا را شدیدتر کرده‌اند». ترافیگورا به‌همراه شرکتهای ویتول و گلنکور، از بزرگترین شرکت‌های مستقل تجارت نفت در جهان هستند.

سعد رحیم ادامه داد: «ما اعتقاد داریم تقاضای نفت به‌زودی ۱۰ میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد و شاید این کاهش بیشتر از این هم باشد. چنین رویدادی در مورد تقاضای نفت در تاریخ بی‌سابقه است».

وی انتظار دارد تقاضای نفت هر روز شرایط بدتری نسبت به روز گذشته داشته باشد.
سازمان کشورهای صادرکننده نفت پیش‌بینی خود را از تقاضای جهانی در این هفته کاهش داد و اعلام کرد تقاضای نفت در ۲۰۲۰ ثابت خواهد بود، در حالی که قبلاً رشد یک میلیون بشکه در روز را پیش‌بینی کرده بود. اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌بینی خود را از تقاضای جهانی نفت پایین آورد ولی هنوز هم انتظار رشد ۳۷۰هزاربشکه‌ای را در روز دارد.

 آژانس بین‌المللی انرژی هم پیش‌بینی خود را برای سال جاری میلادی پایین آورد و اعلام کرد تقاضای نفت جهان برای اولین بار از بحران مالی ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ کاهش می‌یابد. تقاضای نفت از ۱۹۸۴ به‌جز سه بار رو به افزایش بوده است: ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹، بحران مالی جهانی و ۱۹۹۳ همزمان با رونق آمریکا پس از رکود.

رحیم گفت: «مردم حرکت نمی‌کنند، رانندگی نمی‌کنند، پرواز نمی‌کنند، پس تقاضا هم پایین آمده است»./تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27996

کلیدواژه

مصرف جهانی نفت

نفت جهان

کرونا

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها