نفت / شناسه خبر: 27974 / تاریخ انتشار : 1398/12/20 08:00
|

آینده احتمالی بورس پتروشیمی در یک کلام؛ ضرر پشت ضرر برای سهامداران!

روزهای ناخوشی بورس در سال آینده کاملا قابل گمانه زنی است و قطعا این ناخوشی برای شرکت‌های پتروشیمی بیشتر و بیشتر پیش بینی می‌شود.

نفتی ها /شیوع کرونا در ایران، احتمال تعطیلی کشور از شنبه آینده، کساد بازار و کاهش روند  تولید و واردات و از همه مهمتر کاهش چشمگیر قیمت نفت طی روزهای گذشته همه و همه یک پیغام در بردارد و آن اینکه روزهای ناخوشی بورس در سال آینده کاملا قابل گمانه زنی است و قطعا این ناخوشی برای شرکت‌های پتروشیمی بیشتر و بیشتر پیش بینی می‌شود.
هر چند برای آنان که به سرمایه گذاری بلندمدت اعتقاد دارند باید خبری خوش داشت و اینکه ماه های ابتدایی سال آینده بهترین زمان برای خرید سهام پتروشیمی‌هایی است که روند نزولی را در بورس تجربه می‌کنند. چراکه در خوشبینانه ترین حالت در ۵ سال آینده به سود چشمگیر و جذابی دست خواهند یافت. اما باید خبر ناخوشایندی برای آن دسته از افرادی داشت که به دنبال سود لحظه ای هستند و مهمتر آنکه طعم این سودهای لحظه ای به مذاقشان خوش آمده چراکه سال آینده حداقل از صنعت پتروشیمی سودی نصیبشان نخواهد شد.
وضعیت بورس در سال آینده اگرچه غیرقابل پیش بینی است اما احتمال روند نزولی آن بسیار زیاد داده می‌شود. چراکه به نظر نمی‌رسد قیمت نفت حداقل در خوشبینانه ترین حالت سال ۲۰۲۰ فراتر از ۴۰ تا ۴۵ دلار برود و این امر قطعا بر قیمت محصولات پتروشیمی تاثیرگذار خواهد بود.

اختصاصی

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27974

کلیدواژه

بورس پتروشیمی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها