نفت / شناسه خبر: 27962 / تاریخ انتشار : 1398/12/17 08:00
|

چه کسی مسوول کنترل کیفیت مواد ضدعفونی تولیدی نفت برای کارکنان است؟/ غفلت با بیماری‌های پوستی همراه نشود!

اما تولید چنین موادی در بسته ای کوچک از سوی شرکت‌های پژوهش و فناوری پتروشیمی یا مراکز نفت اگر با کنترل و لزوم رعایت غلظت های استاندارد همراه نباشد از یک سو و دقت شدید این روزهای مردم در شستشوی ...

نفتی ها /این روزها که شیوع ویروس ویرانگر کرونا تمام کشور را مورد هجمه قرار داده بسیاری از شرکت‌ها در اقدامی قابل تقدیر علاوه بر نصب مواد ضدعفونی کننده در دفاتر خود، امکان ضد عفونی کردن دست ها را برای کارکنان و  مراجعین فراهم کرده اند که اقدامی مدیرانه و شایسته می‌باشد. همچنین بنا به اخبار اعلام شده توسط شرکت‌هایی مانند پتروشیمی یا دیگر شرکت‌های تابعه وزارت نفت این مجموعه ها اقدام به تهیه و توزیع مواد شوینده و ضدعفونی کننده برای پرسنل و خانواده آنان کرده اند این اقدام اگرچه بسیار شایسته و موثراست اما یک نکته بسیار مهم در این رابطه لزوم رعایت دقیق استاندارهای بهداشتی در تهیه و کاربرد این مواد است.

مواد شوینده، ضد عفونی کنندهای دست،لباس و سطوح مختلفی که تا پیش از بروز کرونا در فروشگاه‌ها موجود بود معمولا از سوی کارخانجاتی تولید می‌شد که رشته تخصصی آنها و خط تولیدشان برای تولید چنین محصولاتی راه اندازی شده و از سوی موسسات استاندارد و علوم پزشکی مورد بازرسی و ارزیابی قرار می‌گرفته اند.

اما تولید چنین موادی در بسته ای کوچک از سوی شرکت‌های پژوهش و فناوری پتروشیمی یا مراکز نفت اگر با کنترل و لزوم رعایت غلظت های استاندارد همراه نباشد از یک سو و دقت شدید این روزهای مردم در شستشوی مرتب و مکرر دست‌ها یا سطوح منزل از سویی دیگر ممکن است با تبعاتی مانند افزایش حساسیت های پوستی یا ناراحتی های ریوی همراه شده و مشکلاتی را برای آنان ایجاد کند.

لذا لازم است شرایط موجود، شرکت‌ها را از لزوم رعایت استانداردهای ایمنی و بهداشتی غافل نکند و در صورت امکان همراه با تهیه و توزیع محصولات بهداشتی برگه‌های اطلاع رسانی حاوی درصد خلوص این مواد و راهکارهای کاربرد صحیح آن نیز پیوست گردد.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27962

کلیدواژه

بیماری‌های پوستی

مواد ضدعفونی تولیدی نفت

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها