نفت / شناسه خبر: 27934 / تاریخ انتشار : 1398/12/11 15:05
|

جایگاه‌داران با مردم مهربان‌تر باشند!

هیچ کدام از اپراتورهای پمپ بنزین‌ها اجازه اخذ مبلغ اضافه از مالکان خودرو را بابت زدن بنزین ندارند.

نفتی ها /با افزیش گسترش کرونا در کشور بسیاری از  سازمان ها و مراکزی که به نوعی به صورت مستقیم با مردم در ارتباظ بودند دست در دست هم دادند تا از شیوع بیشتر این ویروس پیشگیری کنند، یکی از همین مراکز که احتمال شیوع کرونا را افزایش می‌داد و آلوده بود پمپ بنزین ها بود.

به همین منظور شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران طی اطلاعیه ای  و  پیرو اطلاعیه وزارت بهداشت درباره همکاری در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، اعلام کرد که از این پس فرآیند سوختگیری و پرداخت هزینه سوخت در تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت، توسط کارکنان جایگاه‌ها انجام و دستکش یکبار مصرف برای استفاده عموم در دسترس قرار گرفته شود و تاکید می‌شود فرآیند سوختگیری و پرداخت هزینه بدون دستکش یکبار مصرف انجام نشود.

همچنین این اطلاعیه، جایگاه داران را مکلف کرده است باید تمامی نازل‌ها، صفحه کلید دیسپنسرها، سرویس بهداشتی و ... به طور مستمر با مواد ضدعفونی کننده مناسب نظافت شود.

اما مشکلی که در این در برخی و باید باز هم قید کنیم در برخی از  جایگاه ها به چشم میخورد، دریافت هزینه مازاد برای بنزین زدن توسط برخی از  جایگاه داران است؛ مشکلی که با توصیه مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی طاهرا حل خواهد شد؛" خودتان بنزین نزنید، پول زور هم ندهید"

شهرام رضایی ، با بیان اینکه موضع وزارت نفت در این باره این است که هیچ کدام از اپراتورها اجازه اخذ مبلغ اضافه از مالکان خودرو را بابت زدن بنزین ندارند، تصریح کرد: باتوجه به اینکه تعداد اپراتورها نسبت به متقاضیان سوخت کمتر است از اپراتورها درخواست کرده ایم که در این شرایط با رعایت مسائل بهداشتی اقدام به سوخت گیری برای شهروندان کنند.

وی با بیان اینکه اگر فردی بخواهد به این افراد پولی تحت عنوان انعام بدهد ارتباطی به ما ندارد و این موضوع کاملا به نظر افراد بستگی دارد و ما این مساله را تاید نمی کنیم، گفت: تاکید ما این است که اپراتورها حتی برای سوخت گیری نیز مبلغی دریافت نکنند و اگر اپراتوری به زور درخواست مبلغی را داشته باشد افراد میتوانند این مساله را به شماره 09627 گزارش دهند.
وی تصریح کرد: تعرفه بنزین ثابت است و هیچ جایگاهی نباید مبلغ اضافه تری از افراد اخذ کند و در صورت بروز این اتفاق با آن جایگاه و اپراتور برخورد خواهیم کرد.

نکته ای که در پایان لازم است به آن اشاره کنیم این است که در شرایط بحرانی کنونی جدای از مسئولیت سنگین و خطیری که مسئولین در زمینه کنترل و مدیریت بحران دارند؛ مسئولیت تک تک افراد جامعه هم تاثیرگذار و بسیار مهم است و قطعا تنها روش عبور هر چه راحتتر و سالم تر از  این وضعیت یاری تک تک اعضای جامعه در کنار مدیریت مسئولین است و هر شخصی به نوبه خود میتواند درآرام تر شدن و یا سختتر شدن شرایط تاثیرگذارباشد به امید گذر از این روزهای سخت و رسیدن به آرامش روزهای قبل کرونا.

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27934

کلیدواژه

پمپ بنزین‌

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها