نفت / شناسه خبر: 27863 / تاریخ انتشار : 1398/11/30 15:51
|

نوسازی و بازسازی تجهیزات شرکت نفت‌خیز جنوب

معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران گفت: تجهیزات و تأسیسات شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان تولیدکننده ۷۴ درصد نفت کشور در اولویت شرکت نفت قرار دارد.

نفتی ها /معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران گفت: تجهیزات و تأسیسات شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان تولیدکننده ۷۴ درصد نفت کشور در اولویت شرکت نفت قرار دارد.

فرخ علیخانی امروز در نشست تخصصی «معرفی فرصت‌ها و چارچوب سرمایه‌گذاری در پروژه‌های فرآورش نفت خام» گفت: یکی از موضوعاتی که به عنوان اولویت در حال پیگیری است، افزایش و نگهداشت تولید نفت است تا به این ترتیب بتوانیم علاوه بر توسعه، به یک تولید ایمن و پایدار دسترسی پیدا کنیم.

وی افزود: برای تحقق چنین هدفی، محتوا و برنامه‌های مختلف را در بخش‌های متنوعی برنامه‌ریزی کردیم که اساس این برنامه‌ها، حفظ زنجیره ارزش از تولید در مخزن و مرحله حفاری چاه، تأسیسات فرآورشی، خطوط لوله و در نهایت تحویل است. در این راستا توانسته‌ایم دو مقوله بازسازی و نوسازی تجهیزات فرسوده نفتی را در دست اقدام قرار دهیم.

به گفته معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران، مقوله نوسازی از اهمیت بالاتری نسبت به بازسازی قرار داشته و شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان شرکتی که تولید و تأمین ۷۴ درصد نفت تولیدی کشور را در دست دارد، در صدر اولویت نوسازی و بازسازی تجهیزات فرسوده است.

علیخانی با بیان اینکه در اختیار داشتن تأسیسات نمک‌زدایی و شیرین‌سازی، نقش مهمی در پایداری تولید ایفا می‌کنند، اظهار داشت: یکی دیگر از برنامه‌هایی که با شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در دست اقدام داریم، نوسازی واحدهای نمک‌زدایی و شیرین‌سازی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب است. در این راستا چهار پروژه نمک‌زدایی و فرآورش در منطقه نفت‌خیز جنوب برای سرمایه‌گذاری تعریف کرده‌ایم. به طور کلی مقوله روزآمدی تجهیزات و تأسیسات نفتی را به عنوان اولویت و ضرورت تعریف کرده و در دست اقدام داریم.

مهر

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27863

کلیدواژه

نفت‌خیز جنوب

شرکت ملی نفت ایران

نفت خام

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها