نفت / شناسه خبر: 27761 / تاریخ انتشار : 1398/11/16 09:18
|

گزارش "نفتی‌ها" در خصوص ماجرای یک اتاق در ساختمان هلدینگ خلیج فارس/ اتاق ۸۱۲ دیدنی است!

برای تمامی کارکنان باسابقه دیروز و امروز پتروشیمی ساختمان مرکزی قدیم پتروشیمی در ابتدای خیابان کریم خان زند نرسیده به میدان هفت تیر از جایگاه خاص و ویژه ای برخوردار است.

نفتی ها /برای تمامی کارکنان باسابقه دیروز و امروز پتروشیمی ساختمان مرکزی قدیم پتروشیمی در ابتدای خیابان کریم خان زند نرسیده به میدان هفت تیر از جایگاه خاص و ویژه ای برخوردار است. اگرچه در حال حاضر این محل به عنوان ساختمان مرکزی هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس محسوب میشود ولی برای همه کارکنان بازنشسته پتروشیمی و آنان که از سال ها قبل به ساختمان شیخ بهایی یا دیگر دفاتر شرکت‌های تابعه منتقل شده اند نیز از حس نوستالژیک خاصی برخوردار است.

 

همه مردان بزرگ و تاریخ ساز پتروشیمی روزهای تلخ و شیرینی را در این ساختمان گذرانده اند از مدیران قبل از انقلاب گرفته تا مردان بزرگ و تاثیر گذار پس از پیروزی انقلاب اسلامی و پایان جنگ تحمیلی و بازسازی دوباره این صنعت . این بنای تاریخی و عزیز که گاهی حتی ساختمان سیزده طبقه شیخ بهایی را نیز به تحسین وا می‌دارد اما به اذعان بسیاری از کارشناسان و فعالان صنعت پتروشیمی این روزها حال و هوای گذشته را ندارد.

اما در حال حاضردر این ساختمان نوستالژیک و قدیمی پتروشیمی، اتاق ۸۱۲ مدتی است که از جایگاه ویژه ای برخوردار شده است. این اتاق طی سال جاری و به تناوب، محل استقرار چهار تن از مدیران سابق مجتمع‌های تولیدی و طرح‌های در دست اجرای هلدینگ خلیج فارس شده است. مدیران مغضوبی که هریک به بهانه ای غیر از کارآمدی پس از برکناری در این اتاق نشانده شده اند که قطعا اگر قرار باشد از سوابق کاری آنان گفت شود به راحتی می‌توان گفت بیش از یک قرن تجربه در آن اتاق به کناری گذاشته شده است. به عقیده بسیاری از کارشناسان، اگر قرار باشد از تجاربشان گفته شود مجموع تجارب آنها بخش مهمی از سند افتخار پتروشیمی کشور و هلدینگ خلیج فارس را به خود اختصاص می‌دهد و اگر قرار باشد از صداقت و سلامتشان سخنی گفته شود با اطمینان می‌توان گفت اگر به اندازه سر سوزنی از هریک از چهار مدیر مستقر در این اتاق تخلفی صورت گرفته بود به هیچ کدام از آنان کمترین ترحمی نمی‌کردند.

نکته قابل تامل آنکه چهار مدیرعامل مستقر در اتاق ۸۱۲ نمونه کوچکی از گروه بزرگ‌تری از مدیران شایسته و توانمندی هستند که طی دوسال گذشته به هر دلیل ممکن کنار گذاشته شده اند و هریک به گوشه ای از ساختمان مجاور هلدینگ تا دیگر ساختمان‌ها و طرح‌ها فرستاده شده اند تا به تعبیر برخی از افراد تیم فعلی به مدیریت رسیده جلوی چشم دیگران نبوده و حال خوش این روزهای آنان را مکدر نکنند.

و شاید از آن تاسف بار تر این نکته باشد که هیچیک از جانشینان بعدی به شایستگی آنها نبوده اند.

شاید روزی دیر یا زود از این اتاق به تعبیر دیگری توسط کارکنان یاد شود شاید هم این اتفاق هرگز نیفتد ولی تمام کارکنان صنایع پتروشیمی به ویژه مجموعه بزرگ هلدینگ خلیج فارس هرگز نباید فراموش کنند همه دستاوردهای  هلدینگ خلیج فارس که این روزها مایه مباهات مدیران می‌باشد نهال‌هایی بودند که توسط مدیران کنار گذاشته شده در اتاق ۸۱۲ و دیگر مدیرانی که به یاد آوردن نام آنان نیز ممکن است برای خیلی ها خوشایند نباشد کاشته و به ثمر رسیده است.

برهمین اساس "نفتی‌ها" توصیه می‌کند اگر روزی گذرتان به ساختمان هلدینگ خلیج فارس افتاد سعی کنید سری به اتاق ۸۱۲ بزنید!

اختصاصی

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27761

کلیدواژه

ساختمان هلدینگ خلیج فارس

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها