نفت / شناسه خبر: 27582 / تاریخ انتشار : 1398/10/25 11:11
|

نظرسنجی رویترز درباره بهای نفت تا سال ۲۰۲۴

تازه‌ترین نظرسنجی سالیانه رویترز از کارشناسان بازار نفت بیانگر آن است که بهای هر بشکه نفت تا سال ۲۰۲۴ بین ۶۵ تا ۷۰ دلار باقی خواهد ماند.

نفتی ها /تازه‌ترین نظرسنجی سالیانه رویترز از کارشناسان بازار نفت بیانگر آن است که بهای هر بشکه نفت تا سال ۲۰۲۴ بین ۶۵ تا ۷۰ دلار باقی خواهد ماند.

عرضه فراوان نفت صخره‌ای (شیل) توسط ایالات متحده و دیگر منابع خارج از سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک)، بهای نفت را تا آینده نامشخصی نزدیک دامنه اخیر آن حفظ خواهد کرد.
نگرانی از اوجگیری عرضه نفت که ۱۰ سال پیش معمول بود، از بین رفته است و اکنون نشانه‌هایی از به واقعیت پیوستن پیش‌بینی‌ها درباره بالا رفتن تقاضای نفت وجود دارد.

پیش‌بینی می‌شود میانگین بهای هر بشکه نفت برنت (شاخص دریای شمال) در پنج سال آتی حدود ۶۵  دلار و در سال جاری میلادی (۲۰۲۰) ۶۷ دلار باشد که تا ۲۰۲۴ به تدریج به ۶۹ دلار خواهد رسید.
این پیش‌بینی براساس پاسخ ۹۵۰ کارشناس بازار انرژی به پرسشنامه رویترز تنظیم و تدوین شده است.

تنها شمار اندکی از پیش‌بینی‌کنندگان بازار انتظار دارند که بهای هر بشکه نفت در این دوره از ۵۰ دلار کمتر یا از ۹۰ دلار بالاتر برود.
بیشتر پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی بر این باورند که عرضه نفت کافی به بهای حدود ۶۵ دلار برای هر بشکه به منظور برآورده کردن تقاضای قابل پیش‌بینی در میان مدت وجود دارد.

ارنا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27582

کلیدواژه

رویترز

نفت

شیل

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها