نفت / شناسه خبر: 27572 / تاریخ انتشار : 1398/10/24 16:23
|

مسئول قراردادهای نفت عراق تغییر کرد

رویترز با استناد به سندی که به دستش رسیده نوشت ثامر الغصبان، وزیر نفت عراق، علی معارج را به عنوان رئیس جدید اداره صدور مجوز و قراردادهای وزارت نفت عراق منصوب کرد.

نفتی ها /رویترز با استناد به سندی که به دستش رسیده نوشت ثامر الغصبان، وزیر نفت عراق، علی معارج را به عنوان رئیس جدید اداره صدور مجوز و قراردادهای وزارت نفت عراق منصوب کرد.

ه اشاره به سندی که به دست این خبرگزاری رسیده است مدعی شد ثامر الغصبان، وزیر نفت عراق، رئیس جدیدی برای اداره صدور مجوز و قراردادهای وزارت نفت عراق منصوب کرد.

این اداره قراردادهای نفتی فرامرزی و مذاکرات برای قراردادهای انرژی با شرکت‌های بین‌المللی را به عهده دارد.  

بر اساس این سند که به امضای غصبان در ۱۱ ژانویه رسیده است، از علی معارج به عنوان رئیس جدید اداره صدور مجوز و قراردادهای وزارت نفت عراق نام برده است.

معارج قبلا تا سال ۲۰۱۴ رئیس شرکت دولتی نفت میسان بود زمانی‌که به عضویت پارلمان عراق درآمد. در سال ۲۰۱۸، به سمت مشاور وزارت نفت عراق درآمد.

بر اساس اسناد وزارت نفت عراق، این سمت سال‌ها در اختیار ابوالمهدی العامدی بود که سال گذشته بازنشسته شد.

غول‌های نفتی نظیر، رویال داچ شل، بی‌پی، ایکسون موبیل، سی‌ان‌پی‌سی چین و انی ایتالیا، قراردادهای خدمات فنی برای توسعه برخی از میادین نفتی بزرگ در جنوب عراق در ۲۰۱۰-۲۰۰۹ به امضا رساندند.

چندی پیش اخباری در شبکه‌های اجتماعی درباره فشار آمریکا به نخست‌وزیر عراق درباره قراردادهای اقتصادی این کشور با چین منتشر شده است.

فارس

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27572

کلیدواژه

نفت

عراق

رویترز

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها