نفت / شناسه خبر: 27238 / تاریخ انتشار : 1398/9/16 13:39
|

بهترین هفته قیمت نفت پس از ماه ژوئن رقم خورد

قیمت نفت در معاملات پایان هفته بازارهای جهان، پس از این که اوپک و متحدانش توافق کردند تا مارس ۲۰۲۰، تولید نفت را روزانه ۵۰۰ هزار بشکه دیگر کاهش دهند، تقویت شد.

نفتی ها /قیمت نفت در معاملات پایان هفته بازارهای جهان، پس از این که اوپک و متحدانش توافق کردند تا مارس ۲۰۲۰، تولید نفت را روزانه ۵۰۰ هزار بشکه دیگر کاهش دهند، تقویت شد.

پس از این که اوپک و متحدانش توافق کردند تا مارس ۲۰۲۰، تولید نفت را روزانه ۵۰۰ هزار بشکه دیگر کاهش دهد قیمت نفت تقویت شد.

به این ترتیب کل کاهش تولید روزانه اوپک و متحدانش به ۱.۷ میلیون بشکه رسید. 

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین آمریکا ۷۷ سنت یا ۱.۳ دلار جهش کرد و به ۵۹.۲۰ دلار رسید. این شاخص در این هفته بیش از ۷ درصد جهش کرد تا بهترین عملکرد هفتگی خود از ماه ژوئن تا کنون را ثبت کند. 

در جلسه معاملاتی روز جمعه، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، شاخص بین‌المللی قیمت نفت، هم ۱.۶ درصد جهش کرد و در ۶۴.۳۷ دلار بسته شد. 

وزیر انرژی عربستان سعودی، شاهزاده عبدالعزیر بن سلمان، به خبرنگاران گفت که ۱۶۷ هزار بشکه در روز به سهمیه کاهش تولید این کشور اضافه شده است و عربستان همچنان ۴۰۰ هزار بشکه در روز بیشتر از سهمیه خود تولید را پایین خواهد آورد. به این ترتیب کل کاهش تولید اوپک پلاس در واقع نزدیک به ۲.۱ میلیون بشکه در روز خواهد بود. 

وزیر انرژی روسیه، الکساندر نواک، هم اعلام کرد که میزان کاهش تولید روزانه روسیه در ۳ ماه اول ۲۰۲۰ برابر با ۳۰۰ هزار بشکه خواهد بود.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27238

کلیدواژه

نفت

اوپک

مارس

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها