نفت / شناسه خبر: 27199 / تاریخ انتشار : 1398/9/12 15:00
|

خودروی گازسوز به چه قیمتی؟

ازیک سوصف‌های طولانی CNG و از سوی دیگر مراکز خلوت به آزمایشگاه‌های آزمون مخازن نشان دهنده یک حلقه گمشده در این زنجیره است که سوال برانگیز وهشدارده است؛ و نکته ای که باید به شدت مورد توجه ...

نفتی ها /یکی از جنبه های خوشبینانه افزایش بهای بنزین متداول شدن استفاده از گاز سی ان جی در صنعت حمل و نقل بود که باعث کاهش آلودگی هوا از لحاظ زیست محیطی می شود و هم قیمت ارزان تری دارد .
اما  نکته ای که در این میان وجود دارد این است که تمام این فرضیات در صورتی محقق خواهند شد که بستر مناسبی برای استفاده از  سوخت سبز یا همان سی ان جی فراهم شده باشد و مشهادات چند وقت اخیر نشان از  ضعف این حوزه در مقابل تعداد بالای مصرف کنندگان بوده به گونه ای که گاهش شاهد صف های طولانی سی ان جی در برخی از  شهر ها بودیم .
علاوه بر این  به علت قیمت بالای مخزن CNG و نگرانی مردم از احتمال مردود شدن مخزن خودروی خود، آمار مراجعات خودروهای گازسوز به آزمایشگاه‌های آزمون مخازن این خودروها کاهش یافته که خود نگران کننده است.
ازیک سوصف‌های طولانی CNG و از سوی دیگر مراکز خلوت به آزمایشگاه‌های آزمون مخازن نشان دهنده یک حلقه گمشده در این زنجیره است که سوال برانگیز وهشدارده است؛ و نکته ای  که باید به شدت مورد توجه مسوولین قرار گیرد این است که استفاده از مخازن معیوب و دست دوم روی خودروها، می‌تواند خطرآفرین باشد.
محسن جوهری رییس هیات مدیره انجمن صنفی CNG کشور به تازگی عنوان کرده است که: گزارش های واصله به این انجمن حاکی از آن است که در پی افزایش تقاضا برای گازسوز کردن خودروها، بعضا در این فرآیند، از مخازن CNG غیر استاندارد بر روی خودروها استفاده می شود که تهدیدی جدی برای ایمنی مردم و جایگاه های CNG است و باید توسط ارگانهای ذیربط رسیدگی و ساماندهی شود که به محض دریافت این گزارش‌ها، موضوع به وزارت نفت منعکس شده است.
البته در این راستا پیشنهاداتی هم به وزات نفت داده شده از جمله این که : از محل درآمد افزایش قیمت CNG، هزینه‌ مخازن CNG خودروهایی که مخزن آن ها در فرآیند بازرسی و آزمون رد می شود، تامین گردد تا مردم نگرانی ای از این بابت نداشته باشند.
جوهری اما در پایان از مردم خواسته تا مردم برای گازسوز کردن خودروهای خود عجله نکنند با اشاره به افزایش تقاضا برای گازسوز کردن خودروها بعد از آغاز سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، گفت: میزان تقاضا برای گازسوز شدن خودروها به اندازه‌ای بود که تولیدکنندگان داخلی مخزن و کیت گازسوز، امکان پاسخگویی به همه درخواست‌ها را نداشتند اما با وجود آنکه در حال حاضر تنها دو تولیدکننده مخزن در کشور فعال هستند، تا دو سه ماه آینده، میزان تولید داخلی مخزن CNG جوابگوی تقاضا خواهد بود؛ از این رو از مردم می خواهم که برای گازسوز کردن خودروهای خود عجله نکنند.


 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/27199

کلیدواژه

خودروی گازسوز غیر استاندارد

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها