نفت / شناسه خبر: 16553 / تاریخ انتشار : 1398/6/24 16:51
|

سفیر آمریکا در بغداد: فضای سرمایه‌گذاری در عراق همچنان یک چالش است

سفیر آمریکا در عراق اعلام کرد، فضای سرمایه‌گذاری در این کشور همچنان چالشی برای سرمایه‌گذاران آمریکایی و دیگر سرمایه‌گذاران است.

نفتی ها /به نقل از سومریه نیوز، متئو تولر، سفیر آمریکا در عراق در سخنرانی خود در همایش انرژی در بغداد گفت، دولت عراق باید بداند که بدون چشم‌انداز تحقق درآمدهای مالی کافی، تمایل سرمایه‌گذاران برای تحمل خطرات مالی در بخش‌هایی که مستلزم سرمایه کلان است، مانند بخش انرژی، محدود خواهد بود و بهبود فضای تجارت برای ترغیب سرمایه‌گذاری بسیار حائز اهمیت است، به همین دلیل آمریکا به حمایت از تلاش‌ها برای تسهیل تجارت در عراق و تشویق دولت برای رسیدن به استانداردهای بین‌المللی در زمینه‌های روادید، گمرک، مالیات و تجارت ادامه می‌دهد.

وی افزود، از عوامل اصلی در فضای تجارت در هر کشوری، تسهیل امور است که از طریق آن شرکت‌ها می‌توانند تجارت کنند.

تولر نسبت به حرکت عراق در مسیر نادرست سرمایه‌گذاری و تجارت ابراز نگرانی کرد، چرا که این کشور در گزارش سال ۲۰۱۸ بانک بین‌المللی پیرامون سهولت در تجارت در مرتبه ۱۶۸ قرار داشت و حال آنکه در گزارش این بانک در سال ۲۰۱۹ به مرتبه ۱۷۱ نزول کرده است.

وی گفت، آمریکا از بهبودی اوضاع عراق خوشحال است اما با این وجود نیاز بیشتری به پیشرفت وجود دارد، هدر رفت گاز در هوای این کشور بیش از هر جای دیگر دنیاست و این مساله نشان دهنده اسراف بوده و مغایر با خودکفایی در عراق است.

‏تولر ادامه داد، باید روی انرژی گاز سرمایه‌گذاری شده و به عنوان ماده خام برای تجهیز نیروگاه‌های انرژی عراق به سوخت مورد استفاده قرار بگیرد. آنچه به عنوان محصول ثانویه هدر می‌رود، می‌تواند به آسانی یک منبع مقرون به صرفه برای انرژی جدید باشد و اقتصاد عراق را به انرژی برق مجهز کرده و برق تجاری و مصرفی را تامین کند.

سفیر آمریکا در بغداد گفت: بر این باوریم که بهبود وضعیت پایدار انرژی در عراق مقدمه‌ای ضروری برای گسترش فرصت‌های اقتصادی و بهبودی زندگی ملت این کشور است.

وی در ادامه گفت: آمریکا همچنین از طرح‌های دولت اقلیم کردستان برای مقابله با چالش‌هایی که هزینه‌های عمومی و کیفیت زندگی شهروندان را تحت الشعاع قرار می‌دهد، حمایت کرده و به وزارت نیرو در این دولت با هدف توسعه و تامین انرژی، نظارت بر مصرف و جمع‌آوری درآمدها کمک می‌کند.

ایسنا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16553

کلیدواژه

سفیر آمریکا در عراق

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها