نفت / شناسه خبر: 16399 / تاریخ انتشار : 1398/6/3 08:01
|

گزارشی از حال واحوال این روزهای بهارستانی‌ها / امتیازگیری‌های نمایندگان از وزیرنفت استارت خورد؟

این هفته نیز زنگنه در راه مجلس خواهد بود تا پاسخگوی ابهاماتی باشد که بهارستانی‌ها برآنان به عنوان نقص‌های عملکردی زنگنه دست گذاشته اند.

نفتی ها /این هفته نیز زنگنه در راه مجلس خواهد بود تا پاسخگوی ابهاماتی باشد که بهارستانی‌ها برآنان به عنوان نقص‌های عملکردی زنگنه دست گذاشته اند. دریغ از آنکه همواره این کلی گوئی‌ها مطرح شده و وزیر نفت برنده این میدان بوده است. اما شاید باید به اظهارات برخی از کارشناسان اشاره کرد که معتقدند نرمی زیاد زنگنه در مقابل خواسته‌های نمایندگان مجلس باعث ایجاد این ابهامات کلی شده تا فرصتی شود نمایندگان دیداری تازه کنند و خواسته های خود را مطرح کنند. خواسته هائی که اغلب  بی جواب نمی‌مانند و وزیرنفت به اغلب آنان منطقی یا غیرمنطقی تن می‌دهد.
نمونه این ادعا را می‌توان در کلنگ زنی‌های عحیب و غریب در حوزه پتروشیمی جستجو کرد تا جاییکه وقتی نماینده شهر و استانی از قدرت بیشتری برخورداراست حتی می‌تواند وزیرنفت را برای کلنگ زنی ساده هم به شهر خود بکشاند و مراسمی چشمگیر برگزار کند تا بگوید با نزدیک شدن به انتخابات مجلس برای مردمان خود کاری کرده است و برگزیده شدن خود برای دوره بعدی را تضمین کند. اینبار نیز سر زنگنه شلوغ شده است و البته شلوغ تر هم می‌شود چراکه انتخابات مجلس در راه است و نمایندگان نیازمند دیده شدن خواهند بود.
آنطور که خبرها می‌گویند همین الان باید بیش از یکساعتی باشد که از جلسه زنگنه با نمایندگان فراکسیون ولائی می‌گذرد. ظاهرا در حال حاضر زنگنه دراین فراکسیون حضور یافته تا پاسخگوی سوالات نمایندگان در خصوص نفت و البته حول و محور مساله تحریم باشد.
مساله ای که بارها مورد سوال نمایندگان واقع شده و تا کنون نیز به اذعان برخی از کارشناسان به محل بسیاری از امتیازهای نمایندگان از زنگنه بدل شده است. اینبار نیز به نظر می‌رسد نمایندگان مجلس فراتر از مسائل مهم روز نفت به دنبال تازه کردن دیدار با وزیرنفت هستند. چراکه در غیراینصورت هستند ابهاماتی وسیع‌تر و جامع تر که بهارستانی‌ها می‌توانند به آنان بپردازند اما دریغ از آنکه طی این سالها این مسایل در جلسات طرح گردد و حتی در صورت طرح نتیجه ای قابل قبول داشته باشد. بسیاری از کارشناسان معقتدند نرمش وزیرنفت در مقابل نمایندگان مجلس طی این سالها باعث شده بسیاری از ناکارآمدی‌های این وزارتخانه دیده نشود. این درحالی است که در آستانه رای گیری اساسنامه شرکت ملی گاز هیچیک از نمایندگان نسبت به ابهامات این طرح سوالی ندارند و در سکوت قراراست به طرحی رای داده شود که به اذعان برخی از کارشناسان برگشت به عقب تلقی می‌شود. طرحی یک شوری که گفته می‌شود مورد رضایت و البته حمایت زنگنه است. هر چند که ظاهرا وزیرنفت و یارانش در آن دستی ندارند!
با اینحال اینبار نیز زنگنه قراراست سه شنبه این هفته نیز در کمیسیون انرژی حاضر شود و به سوالات  ۴ نماینده این کمیسیون پاسخ دهد. اما به اذعان برخی از کارشناسان، نه آّبی از این سوالات گرم خواهد شد نه سرانجامی قراراست پس ازاین پاسخ‌ها حاصل گردد. چراکه ظاهرا پشت پرده این سوال و جوابها را باید در پاسخ مثبت زنگنه به نیازهای بهارستانی‌ها در انتخابات آتی مجلس جستجو کرد و در نهایت باید نتیجه آن را در تصویب طرح یک شوری دانست که به زودی قراراست قدرت نفت را بکاهد و حیاط خلوتی دیگر برای یاران زنگنه در گاز ایجاد کند!
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16399

کلیدواژه

زنگنه

بیژن زنگنه وزیر نفت

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها