نفت / شناسه خبر: 16150 / تاریخ انتشار : 1398/5/1 07:36
|

زنگنه تاییدیه می‌خواهد؟

در روزهایی که وزیر کهنه‌کار دولت روحانی بیش از سایر وزرا مورد هدف انواع هجمه‌ها و انتقادات قرار گرفته است، دیدار وی با وزیران پیشین در خصوص وضعیت صادارات نفت، نشانه‌ایست از این که ظاهراً سردار تنهاشده

نفتی ها /در روزهایی که وزیر کهنه‌کار دولت روحانی بیش از سایر وزرا مورد هدف انواع هجمه‌ها و انتقادات قرار گرفته است، دیدار وی با وزیران پیشین در خصوص وضعیت صادارات نفت، نشانه‌ایست از این که ظاهراً سردار تنهاشده‌ی نفت به تایید و تحسین نیاز دارد.

چندین ماه است که جنگ رسانه‌ای شدیدی بر سر آمار صادرات نفت و کوتاهی‌های زنگنه به پا شده است؛ برخی مخالف عملکرد زنگنه هستند و یک ریز انتقاد می‌کنند و  گروهی هم معتقدند  دست این مخالفان با مافیای اقتصادی در یک کاسه است و با حربه «نفت» تصمیم دارند که به وزیر نفت ضربه بزنند.
هرچندخود زنگنه هم بر این باور است، فشارهایی که بر دوشش سنگینی می‌کند ساخته دست دشمنانش علل‌الخصوص امثال بابک زنجانی‌هست و می‌گوید فساد را در فروش نفت برنمی‌تابد ومی‌داند که باید در دوره کوتاهی اعتبار از دست رفته ایران را در بازارهای جهانی بازگرداند و در داخل نیز علاوه بر مدیریت تنش با مخالفانش، تولید نفت را به زمان قبل از تحریم‌ها برساند.
اما علی رغم تلاش‌های زنگنه، پایش به هر بهانه‌ای به مجلس کشیده می‌شد؛ رفت و آمدی که همچنان ادامه دارد و وزیر نفت همچنان راه خیابان طالقانی تا بهارستان را طی می‌کند.
این موضوع در یکسال گذشته شدت گرفته و در حالی که اقتصاد ایران با خروج آمریکا از برجام با مشقات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند و با یک جنگ تمام عیار اقتصادی روبروست، هر روز سوالی از وزیران در کمیسیون‌ها و یا صحن مجلس مطرح می‌شود.
در این میان گرفتن تاییدیه از وزرای قبلی قدری میتوانست آتش مخالفان را آرامتر کند، در همین راستا صبح روز شنبه این هفته زنگنه در نشستی مشترک با وزرای سابق سعی کرد تاییدیه آنها را در خصوص روش صادارت نفتش بگیرد.
در این نشست، رستم قاسمی، وزیری هامانه، غلامحسین نوذری و محمد غرضی حضور داشتند و آقایی و میرکاظمی نیز که از وزرای سابق نفت هستند، حضور نیافتند.
در راستای همین تصمیم زنگنه پس از این جلسه هم اندیشی در جمع خبرنگاران گفت: این دومین جلسه هم‌اندیشی بود که با دعوت وزرای سابق نفت برگزار شد ومن گزارشی از وضعیت بین‌المللی ارائه دادم و همچنین وضعیت داخلی صنعت نفت برای حاضران تشریح شد و نقطه نظرات وزرای سابق نفت را در خصوص مسائل مختلف جویا شدیم.
وزیر نفت با بیان اینکه صحبت‌هایی نیز در خصوص روش‌ها و راهکارهای فروش نفت انجام شد، گفت: نتیجه تمامی صحبت‌ها و تبادل‌نظرها در خصوص فروش نفت این بود که وزرای سابق نفت روش‌ها و راهکارهای فعلی فروش نفت که از سوی وزارت نفت پیگیری می‌شود را مورد تایید قرار دادند.
افزون بر این،  این روزها بیشتر از روزهای قبل شاهد مصاحبه‌های رنگارنگ نمایندگان مجلس فعلی و حتی ادوار قبلی و حمایت تمام قدشان در خصوص عملکرد موفقیت‌آمیز زنگنه به چشم می‌خورد که تعدد آنها، آن هم درست در این بازه زمانی قدری عجیب و مبهم است.
اما نکته ای  که در این میان وجود دارد این است که، با این که  انتقادات جدی‌ای این روزها به مدیریت پرحرف و حدیث زنگنه بر وزارتخانه فرا-استراتژیک نفت وجود دارد، اما زنگنه همچنان دل خوشی از  انتقادات نسبت به خودش؛ که خارج از  هر گونه موضع‌گیری بعضاً به حق هم هستند، ندارد و فقط تعریف و تمجید و تایید به مذاقش خوش می‌آید.
اگر چه زنگنه این روزها با حملاتی روبروست که بیش از آنکه معطوف به عملکردش در وزارت نفت باشد، به مقاومت وی در مورد شیوه فروش نفت در دوران تحریم و کوتاه کردن دست واسطه‌ها باز می‌گردداما به نظر می‌رسد که یکی از راهکارهای برون‌رفت کشور از رکود سنگین مدیریتی در کشور، پاسخگو کردن این نوع مدیران، آن هم  یک‌بار برای همیشه است.
 

اختصاصی

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16150

کلیدواژه

زنگنه

زنگنه به مجلس میرود

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها