نفت / شناسه خبر: 16049 / تاریخ انتشار : 1398/4/22 07:47
|

پرده برداری "نفتی‌ها" از مرد شماره یک نفت!/ "ر- ل" کیست؟

برخی‌ها با بهره گیری از شاخص "آقا" در ابتدای نام کوچکش او را می‌نامند و برخی دیگر با شاخص "حاج" در ابتدای نامش! اما به هر حال فرقی نمی‌کند او را چه بنامند چراکه نزدیکان زنگنه همگان می‌دانند ...

نفتی ها /برخی‌ها با بهره گیری از شاخص "آقا" در ابتدای نام کوچکش او را می‌نامند و برخی دیگر با شاخص "حاج" در ابتدای نامش! اما به هر حال فرقی نمی‌کند او را چه بنامند چراکه نزدیکان زنگنه همگان می‌دانند که برای انتقال حرف‌های مهم خود باید از او یاری بجویند و یا حس و حال واقعی زنگنه در مورد خود را باید از دهان وی بشنوند.حفظ دایره دوستان دور و نزدیک وزیر نفت نیز از مسوولیت‌های حیاتی وی است. به نظر می‌رسد تازه کردن دیدارها با مدیران نزدیک و دور زنگنه در قالب دعوت به صبحانه و یا ناهار نیز از جمله وظایف جدی اوست. " ر- ل" که اتاق فکر رسانه ای زنگنه را نیز هدایت می‌کند. برخی از شایعات نیز حکایت از آن دارد که مسایل کلان نفتی که رسانه ای شده از سوی وی ریشه یابی و درنهایت منتشرشده مسایلی چون بحث دکل‌های گمشده و ...
حاج "ر" از سال ۱۳۵۷ با زنگنه رفاقت دارد. به نحویکه گفته می‌شود وزیرنفت طی این سال‌ها تنها سه نفر را با نام کوچک صدا می‌کند که یکی از آنان همین فرد مذکور است. همان رفیقی که در دوره وزارت زنگنه در جهاد کشاورزی یکی از مسوولیت‌های مهم وی را در اختیار داشته و البته در زمان گوشه نشینی هشت ساله شیخ الوزراء در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد نیز حمایت خود از وزیرنفت دولت روحانی را دریغ نکرد و آنطور که گفته می‌شود طی آن زمان زنگنه در دفتر وی و با حقوقی معقول مشغول به فعالیت و ارائه تجربیات خود به شرکت پیمانکاری وی بوده است.
نام وی زیاد به میان کشیده نمی‌شود اما گفته می‌شود ظاهرا وزیرنفت پیش از برگزاری هر نشست مطبوعاتی و هر مصاحبه جدی با صلاحدید وی و مشورت با او گام برمی‌دارد. مدیران نزدیک زنگنه می‌دانند اگر آقا "ر" از زبان زنگنه حرفی را نقل قول کند قطعا درست است و صحت دارد.
به گفته برخی از کارشناسان نزدیک زنگنه بسیاری از مشکلات امروز صنعت پتروشیمی و البته عدم تغییر برخی از مدیران ناکارآمد و تاثیرگذار این صنعت را دراین روزها باید در اختلافات ختلان و این فرد جستجو کرد که به نوعی تلاش می‌شود تا قدرت در اختیار حاج "ر" قرار نگیرد و شاید برای همین باشد که مدیران نالایق هنوز برمسند کار باقی مانده اند.
قطعا طی روزهای آینده "نفتی‌ها" با پرده برداری از نام تاثیرگذارترین فرد نفت در این روزها و انتشار جزئیاتی در خصوص فعالیت‌های نفتی او در جهت شفاف سازی بیشتر گام برمی‌دارد. اما قطعا "ر-ل" را باید تاثیرگذارترین مرد نفت در این روزها دانست!

اختصاصی

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16049

کلیدواژه

زنگنه

بیژن زنگنه وزیر نفت

مرد شماره یک نفت ایران

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها