نفت / شناسه خبر: 16030 / تاریخ انتشار : 1398/4/18 16:55
|

سهم ۵۵ درصدی صادرات از فروش محصولات پتروشیمی نوری

مدیرعامل پتروشیمی نوری گفت: سال گذشته دو میلیون تن از محصولات تولید شده در پتروشیمی نوری صادر شده است که از نظر ریالی، سهم ۵۵ درصدی فروش این شرکت را شامل می شود.

نفتی ها /«تقی صانعی» عصر سه شنبه در مراسم معارفه سهام پتروشیمی نوری برای عرضه اولیه در بورس با اشاره به اینکه مزیت های رقابتی خوب برای صادرات و فروش محصولات این پتروشیمی وجود دارد، گفت: این پتروشیمی برای تامین خوراک خود به ۱۳ پالایشگاه پارس جنوبی وصل است که تنها سه پالایشگاه برای تامین خوراک کافی است.

وی خوراک این پتروشیمی را شامل ۴.۵ میلیون تن میعانات و ۲۵۰ هزار تن بنزین پیرولیز دانست و افزود: محصولات اصلی این پتروشیمی شامل پازایلن، بنزن و ارتوزایلن است که علاوه بر این سه محصول، ۶ محصول فرعی نیز در این پتروشیمی تولید می شود.

صانعی ادامه داد: این شرکت در زمره مجتمع های بالادستی است تمام حرکت های این شرکت در چارچوب یک برنامه ریزی استراتژیک است و تمام فرآیندهای شرکت به صورت سیستماتی انجام می شود و این برنامه شاخص هایی دارد که روند پیشرفت براساس شاخص های کلیدی کنترل می شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته، ۹۵ درصد از برنامه تولید محقق شده است، گفت: ۵۹ درصد محصولات تولیدی از نطر وزنی صادر شده و ۳۶ درصد نیز به فروش بین مجتمعی رسیده، همچنین پنج درصد تولیدات در بورس کالا برای فروش عرضه شده است.

مدیرعامل پتروشیمی نوری تاکید کرد: ظرفیت اسمی این پتروشیمی ۴.۴ میلیون تن در سال است که در سال ۱۳۹۷، دو میلیون تن صرف صادرات و ۱.۷ میلیون تن به فروش داخلی رسیده است.

وی ادامه داد: سود خالص پتروشیمی نوری ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16030

کلیدواژه

تقی صانعی

فروش محصولات پتروشیمی نوری

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها