نفت / شناسه خبر: 15791 / تاریخ انتشار : 1398/3/22 07:56
|

اتفاق‌نظر ۸۴ درصد مخاطبین نفتی‌ها، در نفوذ ختلان در صنعت نفت و پتروشیمی

بیش از ۸۰ درصد مخاطبین نفتی‌ها در نظر‌سنجی اخیر این سایت از نفوذ تاثیرگذار آیدین ختلان در انتصابات صورت گرفته در صنعت نفت و پتروشیمی گفتند.

نفتی ها /چند وقتی بود که سوالی نظر بسیاری از کارشناسان و دست اندرکاران نفتی را به خود مشغول کرده بود؛ و آن این بود که آیا در انتخاب‌ها و انتصاب‌های اخیر صنعت نفت و پتروشیمی که از جمله بسیار حاشیه ساز و بعضا دور از انتظار بودند، دست‌های پشت پرده ای بوده یا خیر؟

درهمین راستا سایت تحلیلی خبری نفتی‌ها در جدیدترین نظرسنجی خود از مخاطبینش خواست تا نظر خود را درباره نقش آیدین ختلان که به قول رسانه ها یکی از پرحاشیه ترین شخصیت‌های این صنعت است و نفوذش در انتخاب‌ها و تصمیمات زنگنه بگویند.

در ادامه نفتی‌ها در این نظرسنجی از مخاطبینش پرسید که به نظرشان ختلان چه میزان در انتصاب‌های اخیر مدیران ارشد نفت،گاز و پتروشیمی نقش داشته است.

نکته ای  که در این میان جالب است این است که با پایان فرصت دو هفته ای  این نظرسنجی بیش از ۸۰ درصد مخاطبین نفتی‌ها موافق نفوذ و تاثیرگذاری این شخصیت در انتصابات و تصمیمات حوزه نفت و پتروشیمی بودند.

 
 
 
اما آیدین ختلان کیست؟

برخی او را مشایی صنعت نفت می‌خوانند و برخی هم او را بازوی زنگنه می‌دانند، اما این شخص هرکسی که هست، از همان ابتدای ورودش سر وصدای زیادی به پا کرد و بسیاری از موثران حوزه نفت و انرزی و حتی نزدیکترین یاران زنگنه مخالف پر رنگ شدن حضورش بودند.

در واقع در روزهای ابتدایی حضور زنگنه که هنوز بحث رفتن گروهبان ها و آمدن ژنرال ها به عنوان استعاره ای از سیاست تغییر مدیران نفتی در دولت یازدهم هنوز در محافل نفتی شنیده می شد؛ ناگهان حضورمنشی مخصوص تازه وارد وزیر نفت در اکثر لحظات حساس مذاکرات نفتی با مقامات خارجی، آن هم درست کنار دست آقای وزیرابهامات زیای در بر داشت.

حضور ختلان درست در کنار دست زنگنه این پرسش  را برای بسیاری  مظرح کرد که آیا این جوان ۳۶ ساله بدون یک روز سابقه حضور در صنعت نفت و با تخصص فعالیت های تونل سازی و امور معدنی ، صلاحیت حضور دائم در حساس ترین ملاقات های اقتصادی تاریخ توسعه ملی ایران را دارد؟ و اصلا چرا باید حضور داشته باشد؟

شایعات حکایت از داشت که سابقه آشنایی ختلان و آقای زنگنه به دوره ریاست هیات مدیره شرکت هپکو توسط آقای زنگنه از ابتدای سال ۸۶ به بعد بازمی گردد که در همان ایام آیدین ختلان نیز به عضویت در هیات بررسی کارگروه بخش معدن درآمده بود و هپکو هم از جدی ترین اعضای این تشکل غیردولتی بوده است ، گفته می شود در طی این مدت، ختلان برخی کارهای دفتر آقای زنگنه را پیگیری می کرده است و اعتماد آقای زنگنه به وی از همان ایام شکل گرفته است.

در این میان برخی از  گزارش‌های منتشرشده نشان می‌دهد که بسیاری از تصمیمات کلان حوزه نفت کشور و به‌ویژه برخی انتصاب‌های مهم و عزل‌های پرحاشیه صنعت نفت ازافراد فعال در باشگاه نفت و نیرو هدایت، طراحی و اجرا می‌شود که در این میان ختلان نقش بسیار پررنگی دارد.

به گونه دیگرشاید بتوان گفت ، حتی اگر این فرد نفوذ مستقیمی هم بر تصمیمات وزیر کهنه کار صنعت نفت نداشته باش  در زمره افرادی هست که  بدون حاشیه وظیفه انتقال سیاست‌ها بین اعضای کلوپ و وزیر نفت را بر عهده‌دارند و به این  در ی حاشیه امن و ناپیدا به کنترل‌ کنندگی خود در صنعت نفت ادامه می‌دهند.

شما مخاطبین عزیز نیز می‌توانید همچنان در این نظر سنجی نظر خود را اعلام کنید، برای شرکت در این نظرسنجی اینجا کلیک کنید.

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/15791

کلیدواژه

آیدین ختلان

صنعت نفت و پتروشیمی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها