نفت / شناسه خبر: 5494 / تاریخ انتشار : 1398/2/15 15:45
|

درخواست وکیل بابک زنجانی از دادستان جدید

وکیل مدافع بابک زنجانی اضافه کرد: یکی از وظایف مهم و اصلی دادستانی، اجرای حکم است و مهمترین موضوع در پرونده موکل از بدو تشکیل، استرداد وجوه و استیفای حقوق بیت‌المال بوده است.

نفتی ها /وکیل مدافع بابک زنجانی با اشاره به وجود کارشکنی‌ها و موانع در مسیر استرداد و انتقال وجوه بیت‌المال در پرونده موکلش، از دادستان جدید تهران خواست با این کارشکنی‌ها برخورد کند.
رسول کوهپایه‌ زاده با اشاره به اظهارات روز گذشته عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان سابق تهران مبنی بر نامه‌نگاری ۳۰ هزار صفحه‌ای بابک زنجانی در طول سال‌های گذشته، افزود: موکلم در طول مدت ۶ سال گذشته که در بازداشت انفرادی به سر می‌برد، بر اساس قوانین و مقررات موضوعه و آئین‌نامه زندان، مانند هر زندانی دیگری از حق مکاتبه برخوردار بوده و قطعاً مراجع ذی‌صلاح قضایی و قانونی مخاطب این نامه‌ها بودند.
وکیل مدافع بابک زنجانی اضافه کرد: یکی از وظایف مهم و اصلی دادستانی، اجرای حکم است و مهمترین موضوع در پرونده موکل از بدو تشکیل، استرداد وجوه و استیفای حقوق بیت‌المال بوده است.
کوهپایه‌زاده گفت: اصل موضوع این است که وجوه به بیت‌المال برگردد و قسمت رد مال مهمترین موضوع این پرونده است. امیدواریم دادستان جدید تهران نامه و مکاتبات ارسال شده از سوی موکل را مطالعه و اطلاعات بیشتری از روند رسیدگی و مسائل مرتبط با پرونده را کسب کند.
وکیل مدافع بابک زنجانی ابزار امیدواری کرد با درایت و قاطعیت دادستان جدید تهران، در تسریع در پرداخت وجوه و انتقال پول‌ها مساعدت شود تا حقوق قانونی موکلش بر اساس رای قطعی صادره از سوی دیوان عالی کشور احقاق شود و مشمول ماده ۱۱۴ قانون مجازات اسلامی که ناظر بر عفو و بخشش است، قرار گیرد.
کوهپایه‌زاده با بیان اینکه در پرداخت و انتقال وجوه مشکلات، موانع، گره‌ها و کوتاهی‌هایی وجود دارد، افزود: قسمت عمده مکاتبات قبلی موکلم با دادستانی، مرتبط با همین مساله بوده است.
این وکیل دادگستری اضافه کرد: نکته مهم پرونده این است که با توجه به تشدید تحریم‌های بین‌المللی و بانکی، حضور پررنگ دادستانی با توجه به اختیاراتی که دارد، در به نتیجه رسیدن استرداد وجوه کمک می‌کند. این پرونده دو طرف دارد( بابک زنجانی و شرکت ملی نفت) و هر کوتاهی و تاخیر و تعلل و تقصیری از طرف هر یک از اطراف پرونده نهایتاً منجر به عدم وصول پول بیت‌المال می‌شود.
وکیل مدافع بابک زنجانی گفت: امیدواریم با حضور مقتدرانه دادستانی تهران، با هریک از طرف‌های پرونده که در مسیر استیفای حقوق بیت‌المال اقدامات لازم را انجام نمی‌دهند، برخورد قانونی انجام شود. در واقع درخواست ما حضور موثر و نقش پررنگ‌ تر دادستانی تهران برای استرداد وجوه و رد مال و مساعدت در این قضیه است.


منبع: ایرنا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5494

کلیدواژه

وکیل مدافع بابک زنجانی

رسول کوهپایه‌ زاده

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها