نفت / شناسه خبر: 5309 / تاریخ انتشار : 1398/1/19 07:56
|

تصمیمی جدید و صرف هزینه ای میلیاردی اما بی نتیجه/ داستان خانه‌های امیدی که تحویل داده نشده، پس گرفته شدند!

اواخرسال ۹۴ بود که هلدینگ خلیج فارس با هماهنگی ۵ شرکت زیر مجموعه خود شامل پتروشیمی بندرامام، بوعلی سینا، اروند، فجر و تندگویان و با همکاری شرکت مدیریت توسعه پتروشیمی اقدام به ساخت یک مجتمع مسکونی...

نفتی ها / اواخرسال ۹۴ بود که هلدینگ خلیج فارس با هماهنگی ۵ شرکت زیر مجموعه خود شامل پتروشیمی بندرامام، بوعلی سینا، اروند، فجر و تندگویان و با همکاری شرکت مدیریت توسعه پتروشیمی اقدام به ساخت یک مجتمع مسکونی برای کارکنان پتروشیمی در ماهشهر نمود که متاسفانه اخبار به گوش رسیده حاکی ازآن است که این پروژه علی رغم هزینه‌های هنگفتی که تا همین جا در برداشته اما در حال حاضر متوقف شده است.

بنابر گزارش‌های ارسالی به "نفتی‌ها" از سال ۹۳ تا کنون کارکنان صنعت پتروشیمی فعال در ماهشهر به دنبال ساخت این مجتمع های مسکونی بوده اند که این امر ظاهرا طی جلسه ای که با حضور مدیران پیشین و چند مدیر جدید در دفتر ربیعی در هلدینگ خلیج فارس برگزارشده در نهایت با ادامه و اتمام این پروژه مخالفت شده است و احتمالا طرح به طورکل منتفی خواهد شد.
در واقع خانه هایی که قرار بود با یک برآورد هزینه ۱۳۰۰ میلیارد تومانی و طی ۴۸ ماه ساخته شوند و به اتمام برسند حالا در بلاتکلیفی پر ابهامی به سر می‌برند.
این درحالی است که طبق اخبار به گوش رسیده از منابع آگاه "نفتی‌ها" ، بعد ازگذشت سه سال برای ساخت حدود ۱۴۰۰ واحد مسکونی و صد البته هزینه های هنگفتی که برای پیش‌برد این پروژه انجام شده؛ به گونه ای که گفته شده حتی بخشی  از عوارض شهرداری هم پرداخته شده است، به ناگهان و بعد از تغییر چند مدیر، و مخالفت آنها با ادامه پروژه ساخت این مجتمع‌ها منتفی شده است.
در ادامه گفته شده که این مدیران جدید هنوز دلیل مشخصی برای مخالفت خود برای ادامه این پروژه اعلام نکرده‌اند و علی رغم تلاش‌های ربیعی و برخی دیگر از مدیران از ادامه کار سرباز زده اند.
 اما نکته ای که در این میان وجود دارد این است که طبق شنیده‌ها، تا به الان حدود ده میلیارد تومان برای رساندن این پروژه به این مرحله هزینه شده است، و سوالی که در این میان مطرح می‌شود این است که آیا برگشت این پول تضمین خواهد شد یاخیر؟ و آیا بهتر نبود مدیران به جای اتلاف این هزینه و منتفی کردن کل طرح اقدام به واگذاری این منازل به خود پرسنل می‌نمودند تا ادامه هزینه ها بر عهده خود خریداران باشد؟
به اذعان کارشناسان با توجه به وجود سختی کار بالا و شرایط جوی نامناسب محیطی این مسئله خود به تنهایی می‌تواند باعث کاهش راندمان کاری و شوق کارکنان شود .افزون بر این نیز منتفی شدن این پروژه که خود می‌توانست برای خود این شرکت ها یک سرمایه مالی مناسب باشد، می‌توانست در سال که با نام رونق تولید نامگذاری شده برگ زرینی باشد در راستای نیل به اهداف ملی؛  علاوه بر این منتفی شدن آن نیز می‌تواند بحرانی اساسی در وضعیت بازار مسکن خوزستان و ماهشهر  و حتی افزایش بار ترافیکی و ایجاد معضل در رفت و آمد کارکنان شود که جای تامل دارد.
با اینحال نکته حائز اهمیت و مورد تاکید آنکه چه کسی مسوول صرف حدود ۱۰ میلیارد تومان بودجه برای طرحی اجتماعی و رفاهی است که این‌بار تصمیم به رهائی آن گرفته شده است؟ و آیا واقعا در صورت نبود بودجه برای ساخت این منازل راهکار دیگری به غیر از متوقف کردن این پروژه وجود نداشته است؟
 

اختصاصی

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5309

کلیدواژه

ماهشهر

منازل مسکونی ماهشهر

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها