نفت / شناسه خبر: 5294 / تاریخ انتشار : 1398/1/18 07:49
|

گزارش "نفتی‌ها" از آینده ای نگران کننده/ جادوگران نفتی در راهند؟

می‌گویند قراراست اعدام شود و خودش نیز براین حکم باور دارد. با اینحال وکیلش همچنان امیدوار به بازگرداندن پول نفت و البته نجات موکلش از اعدام است.

نفتی ها / آذرجزایری:  می‌گویند قراراست اعدام شود و خودش نیز براین حکم باور دارد. با اینحال وکیلش همچنان امیدوار به بازگرداندن پول نفت و البته نجات موکلش از اعدام است. با اینحال در روزهای آخر اسفندماه سال گذشته وزیرنفت از دسیسه های جدیدی از سوی وی پرده برداشت. ظاهرا آنطور که یار نفتی روحانی می‌گوید اینبار بابک خان از زندان به دنبال بزرگنمائی دیگر پرونده های اختلاس نفتی چون پرونده اخیر پتروشیمی است تا شاید از این آب گل آلود ماهی بگیرد. اما موضوع زمانی جدی تر می‌شود که بیژن نامدار زنگنه دست زنجانی و یارانش را می‌خواند و از راز این گل آلودی آب پرده برمی‌دارد.

به گفته زنگنه قدرت پول بابک زنجانی بیرون از زندان را هم اداره می‌کند. تاجاییکه وزیر نفت دولت روحانی معتقد است بسیاری از کسانی که به  وی تهمت می‌زنند و وی را تحت فشار می‌گذارند پشتشان بابک زنجانی است.

دراین بین این سوال ایجاد می‌شود که تا کنون چه تهمتی به وزیرنفت زده شده که وی و همراهانش با در اختیار داشتن تشکیلات گسترده خبری نتوانسته اند آن را تکذیب کنند و اساسا چه تهمت‌هایی تا کنون توانسته است نفت را از پای در بیاورد؟

زنگنه درحالی براین اظهارات اصرار دارد که خود در زمان مدیریت دولت احمدی نژاد به این نوع اظهارات مسوولان نقد داشت و معتقد بود ضعف مدیریتی را نباید در لابه لای گفته های گنگ و مبهم پنهان کرد.

دراین گزارش نیز سعی بر دفاع از بابک زنجانی نیست. چراکه وی بزرگترین آسیب را به اقتصاد نفتی کشور وارد کرده و دراین راستا نیز باید جوابگوی اعمال خود باشد. اما به نظرمی‌رسد وزیرنفت در طرح اظهارات خود باید تغییرات اساسی ایجاد کند. چراکه از زمان انتخابات دور دوازدهم ریاست جمهوری گرایش شدید زنگنه به ایجاد رنگ و بوی سیاسی در مسایل مختلف دیده شده و باید توصیه کرد که این یار نفتی روحانی با توجه به گذشته درخشانش در صنعت نفت ایران باید به دنبال افزایش نگاه اقتصادی و حذف حاشیه هایی باشد که قطعا گریبان اقتصاد کشور را خواهد گرفت.

چراکه در شرایط فعلی نفت بیش از هر چیز دیگری به انسجامی نیاز دارد که وقتی مرد اول این صنعت آنچنان به حاشیه ها و احتمالات بچسبد دیگر نمی‌توان از دیگر مدیران این صنعت انتظار داشت که برای ایرادات مدیریتی خود دلیل و اما و اگرهای حاشیه ای نیاورند و از دسیسه های دشمنانی نگویند که قراراست سد راه آنان شوند!

چه بسا که در شرایط فعلی نفت کم و بیش  به این مشکل دچار شده تا جاییکه کم نیستند مدیرانی که بیشتر وقت خود را به دنبال دستهای پشت پرده ای می‌گردند که قراراست آنان را از میز مدیریت پایین بکشند و غافلند از عملکردی که دیگر نام مدیریت به خود نمی‌گیرد! دراین بین باید ابراز نگرانی کرد  از آینده نفتی که به سرنوشت این روزهای فوتبال کشور گرفتار شود. روزهائی که قطعا دور نخواهد بود که برخی از مدیران نفتی از حمایت جادوگرانی بگویند که قراراست صندلی مدیریت آنان را یک روزی بیشتر حفظ کند و یا دشمنان آنان را به تیر غیب گرفتار کند!

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5294

کلیدواژه

بابک زنجانی

وزیر نفت

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها